راهبرد فدراسیون دوومیدانی اعزام حداکثری به المپیک است

تهران-ایرنا- عضو سازمان تیم‌های ملی فدراسیون دو و میدانی گفت: راهبرد این فدراسیون اعزام حداکثری ورزشکاران به بازی‌های المپیک است. از این رو هر ورزشکاری که سهمیه ورودی کسب کند با حمایت حداکثری اعزام خواهد شد.

«قاسمعلی فیروزی» ‌روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: همه ورزشکاران دو و میدانی که سهیمه ورودی این بازی‌ها را کسب کنند را  به المپیک اعزام و  از آنان تا زمان شروع این بازی‌ها حمایت حداکثری خواهیم داشت. در این خصوص می‌توان به پوشش تمامی هزینه‌های «احسان حدادی» در پرتاب دیسک و «حسن تفتیان» در دوی صد متر که هر ۲ ورودی بازی‌های المپیک را کسب کردند، باید اشاره کنم.

تمرین احسان حدادی دارنده مدال نقره پرتاب دیسک بازی های المپیک2012 لندن در ایران 

وی افزود:حدادی اسفند ماه برای برپایی اردوی سه ماه به آمریکا می‌رود و تفتیان نیز هم اکنون در فرانسه اردوی آماده‌سازی خود را دنبال می‌کند.

تفتیان در حال تمرین

این عضو سازمان تیم‌های ملی دوومیدانی ادامه داد:‌ این در حالی است که هم اکنون نیز«کیوان قنبرزاده» قهرمان پرش ارتفاع  ایران در روسیه و «حسین رسولی» و «بهنام شیری» عنوان‌داران پرتاب دیسک در بلاروس بسر می‌برند.

وی خاطر نشان کرد: هرچند این ورزشکاران سهمیه ورودی المپیک را کسب نکردند اما از شانس بالایی برای کسب سهمیه برخورردارند؛ از این رو برنامه‌های آنان در سازمان تیم‌های ملی بررسی و تایید شد،  بنابراین اردوی آنان در خارج از کشور دایر شده است.

کیوان قنبرزاده

وی اضافه کرد: «شاهین مهردلان» قهرمان پرتاب وزنه ایران و «مهدی پیرجهان» قهرمان دوی ۴۰۰ متر بامانع نیز که شانس زیادی برای کسب سهمیه المپیک را دارند نیز در حال حاضر زیر نظر مربیان خود در داخل کشور در حال سپری کردن برنامه‌های تمرینی خود هستند.

فیروزی با اشاره به اینکه برای حمایت حداکثری از ورزشکاران مستعد دو و میدانی، درهای فدراسیون همچنان به روی تمامی مدعیان باز است، افزود: به همین منظور هر ورزشکاری که در مسابقات آغاز فصل که اردیبهشت ماه سال آینده در تهران برگزار می‌شود، بتواند سهمیه بازی‌های المپیک را کسب کند از امکاناتی که برای قهرمانان در نظر گرفته شده، بهره‌مند خواهد شد.

رقابت های دو و میدانی آغاز فصل، دوم و سوم اردیهشت ماه سال آینده در تهران برگزار و فرصت مناسبی است تا مدعیان شرکت در بازی‌های المپیک آمادگی و شانس خود را در این رقابت‌ها بیازمایند.

وی در خصوص «رضا قاسمی» ‌قهرمان دوی ۶۰ متر داخل سالن کشور  نیز گفت:‌ عملکرد قاسمی در رقابتای داخل سالن کشور مطلوب بود و او هم اکنون یکی از مدعیان شرکت در بازی‌های المپیک ۲۰۲۰ توکیو است. اما او به منظور قرار گرفتن در کاروان دوومیدانی ایران اعزامی به این بازی ها، باید آمادگی خود را به سازمان تیم‌های ملی در مسابقات دوومیدانی که  اواخر فروردین ماه در هند و مسابقات آغاز فصل در ایران برگزار می‌شود، ثابت کند.

«فرزانه فصیحی» ‌به تازگی در مسابقات داخل سالن استانبول رکورد دوی ۶۰ متر ایران را جا به جا کرد. عضو سازمان تیم‌های ملی دو و میدانی درباره این ورزشکار و شرط اعزام او و سایر دختران به بازی‌های المپیک نیز عنوان کرد: فصیحی رکورد فوق‌العاده‌ای از خود در استانبول به جای گذاشت. اما او  برای اعزام به این بازی‌ها باید آمادگی خود را حفظ و در دوی ۱۰۰ متر رکورد ورودی را بشکند تا در کاروان اعزامی قرار گیرد. این وضعیت درباره سایر ورزشکاران زن نیز صدق می کند.

وی ادامه داد: هم اکنون برگزاری رقابت‌های قهرمانی کشور در رده سنی جوانان را در دستور کار داریم.

به گفته وی مرحله نخست این رقابت ها پانزدهم و شانزدهم اسفند ماه با شرکت ۷۰ ورزشکار برتر جوان در تهران برگزار می شود و در مرحله دوم که فروردین ماه برگزار می‌شود ترکیب این تیم به منظور شرکت در رقابت‌های قهرمانی آسیا که اردیبهشت ماه  در تایلند برگزار می‌شود، کامل خواهد شد.

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 7 =