معرفی ۱۰۰ شرکت دانش‌بنیان و استارتاپ منتخب در صنعت نفت

تهران-ایرنا- ۱۰۰ شرکت در رویداد شناسایی، ارزیابی و انتخاب شرکت‌های دانش‌بنیان و استارتاپ واجد شرایط برای همکاری و گسترش فضای کسب‌ و کار در صنعت نفت انتخاب شدند.

شناسایی، ارزیابی و انتخاب شرکت‌های دانش‌بنیان و استارتاپ‌های توانمند در حوزه صنعت‌ نفت، به‌ منظور بهره‌مندی از مزایا و حمایت‌های درون و برون‌ سازمانی پارک نوآوری و فناوری صنعت نفت صورت گرفته که بر اساس فراخوان این وزارتخانه در دی ماه امسال منتشر شده است. این شناسایی و ارزیابی در حوزه‌های فناورانه تجهیزات و قطعات، مواد و محصول شیمیایی، نرم‌افزار و پلتفرم، خدمات بوده است.

در این فراخوان، ۵۶۰ طرح ثبت نام شد که بعد از بررسی و ارزیابی اولیه ۲۱۶ طرح برای داوری به هیات داوران ارائه شده که از بین آنها ۱۵۸ طرح به داوری نهایی راه پیدا کرد و در پایان ۱۰۰ طرح انتخاب شد، از بین این طرح های داوری شده، ۱۶ درصد محصول اولیه،۷۲ درصد محصول نهایی و ۱۲ درصد طرح و ایده بوده است.

به لحاظ فراوانی ارایه طرح ها، استان تهران اول و بوشهر، خراسان و اصفهان در رتبه های بعدی قرار داشتند. همچنین ۲۰۰ داور در مرحله ارزیابی و در مرحله دوم ۸۰ داور از صنعت در ارزیابی و داوری حضور داشتند. در ارزیابی طرح ها نیاز صنعت مورد توجه بوده است .

از این میان اسامی ۱۰۰ شرکت منتخب بر اساس کسب امتیاز نشان طلا، نقره و برنز کسب کرده اند و اسامی آنها در پایگاه اطلاع رسانی وزارت نفت (توسعه زیست بوم نوآوری و فناوری صنعت نفت ) اعلام شده است. این شرکت ها امروز در مراسم اختتامیه گردهمایی شرکت های دانش بنیان و استارتاپ های صنعت نفت در پژوهشگاه صنعت نفت معرفی شدند.

گردهمایی شرکت های دانش بنیان و استارتاپ های صنعت نفت از ۲۷ تا ۲۹ در محل پژوهشگاه صنعت نفت برگزار شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 6 =