۲۹ بهمن ۱۳۹۸،‏ ۱۸:۳۶
کد خبرنگار: 1787
کد خبر: 83679911
۰ نفر

برچسب‌ها

سالانه ۱۰۰ حمله به مساجد آلمان انجام می گیرد

تهران- ایرنا- یک سازمان اسلامی در آلمان اعلام کرد سالانه حدود ۱۰۰ حمله به مساجد در این کشور انجام می گیرد و دولت از این اماکن به اندازه کافی حفاظت نمی کند.

انجمن های مسلمانان آلمان در پی کشف و خنثی‌سازی طرح حمله یک گروه تروریستی راستگرا به مساجد، از پلیس خواستند که برنامه حفاظتی و امنیتی بیشتری در برابر نیروهای افراطی ضد اسلامی اتخاذ کند همچنین  از دولت این کشور خواستند، برنامه جامعی برای حفاظت از عبادتگاه‌های مسلمانان تدارک ببیند. این تقاضا واکنشی به برنامه‌ریزی حمله به ۱۰ مسجد و کشتار مسلمانان در شهرهای گوناگون آلمان است.
بر این اساس "شورای مرکزی مسلمانان"، "اتحادیه ترک‌های مسلمان"  و "انجمن اسلامی میلی گوروش" در موضع‌گیری‌های جداگانه نسبت به برخوردهای نژادپرستانه به مسلمانان در آلمان ابراز نگرانی کردند و از دولت این کشور خواستند، از مسلمانان و مسجدهای آنان در آلمان حفاظت کند.
در همین رابطه "انجمن اسلامی میلی گوروش" در کلن از دولت آلمان خواست از مسجدها، کنیسه‌ها و عبادتگاه‌های دیگر اقلیت‌های دینی آلمان بیش از پیش حمایت و حفاظت کند. این انجمن ضمن بیان اینکه بخشی از شهروندان آلمان مسلمان هستند، یادآور شده است که دولت در قبال حفاظت از جان تمامی شهروندان مسئولیت دارد.
"اتحادیه ترک‌های مسلمان" نیز ضمن ابراز انزجار از برنامه‌ریزی برای کشتار مسلمانان در آلمان، از سیاستمداران و شهروندان عادی خواسته است، در برابر این اقدام تروریستی بی‌تفاوت نباشند.
طبق بیانیه‌ای که این اتحادیه منتشر کرده، سالانه حدود ۱۰۰ حمله به مساجد آلمان صورت می‌گیرد.
همچنین «عبدالصمد الیزیدی» دبیرکل "شورای مرکزی مسلمانان" آلمان در گفت‌وگو با دویچه وله، ضمن اشاره به برنامه‌ریزی نژادپرستان برای حمله به ۱۰ مسجد در آلمان گفت، مسلمانان این کشور احساس ناامنی می‌کنند و معتقدند که از آنان به اندازه کافی حمایت و حفاظت نمی‌شود.
روز جمعه، ۲۵ بهمن ۱۲ تروریست‌ راست‌گرای افراطی در اقدامی هماهنگ در شش ایالت آلمان دستگیر شدند.
این افراد متهم هستند که حمله همزمان به ۱۰ مسجد در شهرهای گوناگون آلمان را برنامه‌ریزی کرده‌ بودند. یکی از فعالان این گروه، مامور نفوذی بوده و به موقع از کشتار مسلمانان در آلمان جلوگیری کرده است.

هر چند دولت آلمان مدعی است که به حفاظت از اماکن مذهبی متعهد است، اما تدابیر ناچیز امنیتی برای مساجد و افزایش حملات افراط گرایان به مسلمانان در این کشور انتقادهای زیادی را متوجه این کشور کرده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 5 =