۲۹ بهمن ۱۳۹۸،‏ ۱۷:۳۵
کد خبرنگار: 2331
کد خبر: 83679890
۰ نفر

برچسب‌ها

اعتصاب سراسری در یونان در اعتراض به اصلاحات بازنشستگی

تهران– ایرنا– هزاران نفر از مردم یونان امروز (سه‌شنبه ۲۹ بهمن‌ماه) در اعتراض به اصلاحات جدید بازنشستگی، در یک اعتصاب ۲۴ ساعته، بخش حمل‌ونقل و خدمات‌رسانی را فلج کردند.

به گزارش خبرگزاری فرانسه از آتن، ‌حدود ۱۰ هزار نفر در مخالفت با این اصلاحات که افزایش سن بازنشستگی را موجب می‌شود، در پایتخت تظاهرات کردند.
این اعتراضات باعث توقف حمل و نقل عمومی در آتن شد و همچنین فعالیت قطارهای میان شهری و حمل و نقل دریایی را متوقف کرد.

در همین حال، ‌کارمندان دولت دست از کار کشیدند و روزنامه‌نگاران نیز قصد دارند در اعتراض به این اصلاحات، سه ساعت اعتصاب کنند.
اتحادیه کارمندان دولتی یونان (ADEDY) نیز اعلام کرد، این طرح اصلاحی در عمل ادامه قوانین ریاضتی است که در سال های ۲۰۱۰ تا ۲۰۱۹ ارائه شد.

براساس این گزارش، اعتصاب و اعتراض به اصلاحات قانون بازنشستگی در دیگر شهرهای بزرگ یونان نیز برگزار شد.
دولت محافظه کار جدید یونان اعلام کرد، این طرح اصلاحی که قرار است جمعه پیش رو به رای گذاشته شود، ‌امکان موفقیت سیستم بازنشستگی این کشور را تا سال ۲۰۷۰ فراهم می کند.

وزارت کار یونان نیز خبر داد، این طرح اصلاحی، افزایش حقوق بازنشستگی و کاهش مجازات مستمری بگیران مشغول به کار را دربر می‌گیرد.
دولت های مختلف در یونان تلاش کرده اند سیستم بازنشستگی را اصلاح کنند؛ سیستمی که پاداش‌های سخاوتمندانه‌اش در گذشته، یکی از دلایل بحران بدهی یونان تلقی می شود.

همچنین یک طرح دیگر دولتی که قوانین مربوط به اعتراضات خیابانی را تشدید می کند، خشم اصناف مختلف را برانگیخته است.
مصرف بیش از اندازه و گزارش غیردقیق کسری بودجه در یونان، وام دهندگان به این کشور را در سال ۲۰۱۰ سراسیمه کرد، وضعیتی که به سه بسته کمک های مالی اتحادیه اروپا و صندوق بین المللی پول برای جلوگیری از ورشکستی یونان احتیاج دارد. ۹۱۰۹
یونان موظف است در ازای میلیاردها یورو کمک مالی اروپا، اصلاحات ریاضتی و کاهش حقوق بازنشستگی را تصویب کند.
2023
 

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 2 =