۲۳۰ میلیارد ریال برای آزادی ۲۵۰ زندانی در یزد نیاز است

یزد- ایرنا- رییس ستاد دیه استان یزد گفت: هم اکنون ۲۵۰ مددجو به دلیل جرایم غیرعمد مالی زندانی هستند که برای آزادی آنها ۲۳۰ میلیارد ریال کمک‌های مردمی نیاز است، امیدواریم که با حمایت خیران ، زمینه رهایی این افراد فراهم شود.

از ابتدای سال‌جاری تاکنون ۱۴۱ نفر از زندانیان جرایم غیرعمد مالی استان با حمایت و همراهی مردم نوعدوست و خیرخواه از زندان آزاد شدند و برای آزادی این افراد ۳۲ میلیارد ریال توسط مردم به ستاد دیه  استان کمک شد تا زمینه آزادی زندانیان فراهم شود.

اسلام افشون عصر سه‌شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: چهار زندانی با کمک ۹۴۰ میلیون ریالی اداره کل اوقاف و امورخیریه استان از زندان آزاد شدند.  

وی اظهار داشت: مشارکت در آزادی زندانیان جرایم غیرعمد مالی از محل درآمدهای املاک وقفی بخشی از برنامه‌های اداره کل اوقاف و امور خیریه استان است.

وی ابراز امیدواری کرد که این سنت حسنه همانند گذشته با قوت و همکاری مردم ،خیران، نهادها و سازمان های مردم نهاد استان ادامه داشته باشد . 

رییس ستاد دیه استان یزد گفت: یک زرگر نوعدوست  چندی قبل با کمک‌ های خود زمینه آزادی یک مادر دربند را که حدود ۹ ماه به دور از سه فرزندش به واسطه محکومیت مالی در زندان بود، آزاد کرد.

 افشون پیشتر در گفت و گو با ایرنا بدون اشاره به میزان کمک های مالی این نیکوکار گفته بود: این خیر، اصرار داشت، نامش فاش نشود و هدف از این اقدام خداپسندانه را، شادی روح مادر و انجام باقیات و صالحات، خیر و برکت در کسب و کار بیان کرد.

زندانیان جرایم غیرعمد مالی شامل محکومان به پرداخت دیه ناشی از تصادف و حوادث کارگاهی، مهریه ، نفقه و بدهی‌مالی هستند.

استان یزد یک میلیون و ۲۰۰ هزار نفر جمعیت دارد که ۸۵ درصد آنها در ۲۱ شهر و بقیه در مناطق روستایی و عشایری و آبادی‌ها زندگی می‌کنند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 9 =