رییس دفتر شورای نگهبان در یزد: شایعه تایید صلاحیت برخی نامزدها کذب است

یزد- ایرنا - رییس دفتر نظارت شورای نگهبان در یزد شایعه فضای مجازی مبنی بر تایید صلاحیت برخی افراد رد صلاحیت شده برای ورود به تبلیغات مجلس شورای اسلامی را تکذیب کرد و گفت: موضوع صحت ندارد، تاکنون تغییری هم در چهار حوزه انتخابیه استان صورت نگرفته است.

حجت‌الاسلام سید ناصر محمدی عصر سه‌شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: بعد از اعلام اسامی تایید صلاحیت شدگان یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی تاکنون فرد جدیدی به این فهرست اضافه نشده است.

وی ادامه داد:انتشار هرگونه شایعه برای برهم زدن  آرامش مردم در فضای انتخابات،  توسط مسوولان امر پیگیری و اقدام لازم به عمل می‌آید.

این مسوول اظهارداشت: همه باید طبق مقررات در بخش‌های مختلف وظایف خود را برای برگزاری انتخابات دوم اسفندماه آینده انجام دهند.

امروز در برخی شبکه های مجازی یزد خبری مبنی بر تایید صلاحیت یکی از داوطلبان مطرح استان منتشر شده بود.  

در انتخابات این دوره مجلس ۲۳۹ نفر ثبت نام کردند که صلاحیت ۱۴۷ نفر تایید شد و برای جمع آوری آرای مردم در ۱۰ شهرستان استان ۷۷۲ شعبه اخذ رای در نظر گرفته شد. 

استان یزد با حدود یک میلیون و ۲۰۰ هزار نفر جمعیت چهار نماینده دارد و در مجلس شورای اسلامی  ۲۹۰  نفر به عنوان نمایندگان ۳۱ استان حضور دارند.

دوم اسفند ماه آینده انتخابات مجلس همزمان با سراسر کشور در چهار حوزه انتخابیه  یزد برگزار می‌شود.

تبلیغات داوطلبان بر اساس قانون در ساعت ۲۴ چهارشنبه شب هفته گذشته آغاز شد و تا ساعت هشت صبح پنجشنبه یکم اسفندماه آینده یعنی ۲۴ ساعت قبل از آغاز رای گیری پایان می یابد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =