ادارات آذربایجان‌غربی برنامه‌های کاهش تصادفات جاده‌ای را اعلام کنند

ارومیه- ایرنا- معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار آذربایجان‌غربی گفت: دستگاه‌های اجرایی باید برنامه‌های خود برای کاهش تصادفات جاده‌ای را تا ۲ ماه آینده در این کمیسیون اعلام کنند تا با برنامه‌ریزی‌های لازم طرح جامعی برای حل این مشکل در استان ارایه شود.

آیدین رحمانی روز سه‌شنبه در جلسه کمیسیون ایمنی راه‌های آذربایجان‌غربی افزود: آمار نزدیک به ۴۵۰ نفر فوتی در جاده‌های استان طی سال جاری وحشتناک و غیرقابل قبول است و نباید به راحتی از کنار آن گذشت.

وی با تاکید بر تغییر رویه در خصوص تصادفات جاده‌ای در استان اظهار داشت: در این زمینه باید جلسه ویژه‌ای با حضور راهداری و حمل و نقل جاده‌ای، پلیس راه، اورژانس و هلال احمر در استان تشکیل و جزئیات برنامه‌های کاهش تصادفات در محورهای آذربایجان‌غربی، اصلاح نقاط حادثه‌خیز و فرهنگ‌سازی در خصوص رانندگی ایمن هر نهاد بررسی و نقشه راهی قوی برای سال آینده تدوین شود.

وی بیان کرد: دستگاه‌های اجرایی باید تمام تلاش خود را برای کاهش تصادفات جاده‌ای در استان به‌کار گیرند.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار آذربایجان‌غربی ادامه داد: طرح یک‌روزه‌ای برای کاهش تصادفات جاده‌ای در ۱۴ اسفندماه امسال به‌صورت آزمایشی در آذربایجان‌غربی اجرا می‌شود و در این روز دستگاه‌های عضو کمیسیون ایمنی حمل و نقل باید برنامه‌های خود را ارائه کنند تا شاهد کاهش تصادفات در این روز در مقایسه با روزهای دیگر باشیم.

رحمانی گفت: در صورت موفق بودن این طرح ، نتایج، آمار و تحلیل‌های میدانی را در اجرای طرح‌های دیگر برای کاهش تصادفات جاده‌ای بکار می‌گیریم.

آذربایجان غربی ۱۲ هزار کیلومتر جاده دارد که از این میزان حدود سه هزار و ۵۰۰ کیلومتر بزرگراه، اصلی و فرعی است.

سالانه نزدیک به ۵۰۰ نفر در جاده های آذربایجان‌غربی بر اثر تصادف جان خود را از دست می‌دهند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 1 =