امکان ثبت‌نام دختران دانشجو برای زیارت عتبات دانشگاهیان فراهم شد

تهران- ایرنا- رییس ستاد عمره و عتبات دانشگاهیان گفت: دختران دانشجوی متقاضی ثبت نام زیارت عتبات از امروز (سه‌شنبه) می‌توانند با مراجعه به سایت لبیک نسبت به ثبت‌نام خود اقدام کنند.

ثبت نام بیست و دومین دوره عتبات دانشگاهیان از ۲۷ بهمن‌ماه در سایت لبیک آغاز شده و تا ۳ اسفندماه ادامه دارد. دانشجویان، اساتید و کارمندان دانشگاه‌ها می‌توانند در این مدت برای ثبت نام اولیه اقدام کنند.

حجت الاسلام والمسلمین مرتضی مطهری پور  در گفت و گویی که پایگاه اطلاع رسانی ستاد عمره و عتبات دانشگاهیان منتشر کرده است، در این باره گفت: در بیست و دومین دوره زیارت عتبات، به دلیل محدودیت زمانی و شرایط موجود، تمرکز بر ثبت نام از اساتید، دانشجویان و کارکنان متاهل دانشگاه‌ها بود؛ اما با توجه به درخواست‌های مکرر و مراجعات متعدد دانشجویان دختر، تلاش‌هایی برای ثبت نام و اعزام این قشر گرانقدر دانشگاهی انجام شد.

وی تصریح کرد: با توجه به کوتاه بودن زمان اعزام در این دوره، دانشجویان دختر نیز به صورت محدود امکان ثبت نام و تشرف پیدا کردند و تعدادی کاروان نیز به دختران دانشجو اختصاص یافت.

رییس ستاد عمره و عتبات دانشگاهیان افزود: دختران دانشجوی متقاضی ثبت نام عتبات دانشگاهیان از امروز می‌توانند با مراجعه به سایت لبیک به نشانی www.labbayk.ir نسبت به ثبت نام خود اقدام کنند.

 مطهری پور خاطرنشان کرد: در چند روز آغاز ثبت نام که امکان ثبت نام دختران دانشجو فراهم نبود، پیام‌ها و تماس‌های زیادی از دختران دانشجو در شبکه‌های اجتماعی لبیک داشتیم که نشان از ارادت آنها به سید و سالار شهیدان است و این میزان شور و اشتیاق قشر دانشگاهی کشور برای زیارت حضرت اباعبدالله الحسین(علیه السلام)، قابل تحسین و ستایش است.

به گزارش ایرنا، اعزام دانشگاهیان به عتبات از ۱۸ اسفند ماه هم زمان با ولادت با سعادت حضرت علی (ع) آغاز می‌شود و  ۲۷ فروردین ماه ۹۹ نیز خاتمه می‌یابد. در این مدت قرار است ۱۵۰ کاروان دانشگاهی به عتبات اعزام شوند که از این تعداد ۱۱۰ کاروان به صورت هوایی و ۴۰ کاروان زمینی اعزام می‌شوند. هزینه سفر هوایی حدود ۴ میلیون و زمینی حدود ۲ میلیون تومان برآورد شده است.

همچنین مبلغ ۳ میلیون تومان برای زائرانی که به صورت هوایی و مبلغ یک و نیم میلیون تومان برای زائرانی که به صورت زمینی اعزام می‌شوند، از طرف بانک ملت تسهیلات پرداخت می‌شود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 13 =