ثبت نام اعتکاف اساتید دانشگاه‌های تهران آغاز شد

تهران- ایرنا- ثبت‌نام هشتمین مراسم معنوی اعتکاف اساتید دانشگاه‌های تهران در دانشگاه تربیت مدرس آغاز شد.

به گزارش روز سه شنبه مرکز ارتباطات و اطلاع‌ رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها، دانشگاهیان تربیت مدرس و همچنین اساتید دانشگاه‌های تهران که متقاضی شرکت در هشتمین مراسم معنوی اعتکاف این دانشگاه هستند، می‌توانند برای ثبت نام  اقدام کنند.

طبق این گزارش، مهلت ثبت نام تا هفتم اسفند ۹۸ است و نام نویسی به صورت اینترنتی انجام می‌شود.

همچنین شرکت کنندگان باید از اساتید یا مدرسان دانشگاه‌های تهران باشند. هزینه ثبت نام برای اساتید یک میلیون ریال و هزینه همراه یک میلیون و ۲۰۰ هزار ریال است.

مراسم اعتکاف امسال روزهای ایام البیض از  ۱۸ تا ۲۰ اسفندماه مصادف با ۱۳ تا ۱۵ ماه رجب در مساجد دانشگاه‌های کشور برگزار می‌شود.

اعتکاف از جمله عبادت‌های مستحب است که در آن، فرد برای مدتی در مسجد می‌ماند و روزه می‌گیرد. ارکان این عبادت، اقامت در مسجد و روزه داری است و معتکفان بیشتر وقت خود را به اعمال عبادی اختصاص می‌دهند.

اعتکاف، فرصتی است تا انسانی که در پیچ و خم‌های مادی دنیا غرق شده، خود را بازیابد و برای بهره گیری از ارزش‌های معنوی از علایق مادی دست بکشد و به دریای بیکران مهر خداوندی متصل شود.

بیشتر دانشگاه‌های کشور برای ثبت‌نام دانشجویان در مراسم اعتکاف دانشجویی فراخوان داده اند و در برخی از مراکز آموزش عالی نیز این فرصت به پایان رسیده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 5 =