وزنه‌برداری قهرمانی آسیا؛ ۲ مدال نقره به جوانان ایران رسید

تهران- ایرنا- نمایندگان ایران در رقابت‌های وزنه‌برداری قهرمانی نوجوانان و جوانان آسیا ۲ مدال نقره را از آن خود کردند.

در ادامه مسابقات قهرمانی وزنه‌برداری جوانان و نوجوانان قهرمانی آسیا، رقابت‌های دسته ۱۰۲ کیلوگرم در ۲ رده سنی به طور همزمان برگزار شد. در استارت لیست این دسته، ۱۰ شرکت‌کننده در دره سنی جوانان و پنج وزنه‌بردار در رده سنی نوجوانان حضور داشتند

در دسته نوجوانان، «حسن عمادی» ملی‌پوش ایرانی در اولین حرکت یکضرب، وزنه ۱۳۷ کیلوگرم را انداخت اما در حرکت دوم آن را مهار کرد و در حرکت سوم وزنه ۱۴۶ کیلوگرم را با موفقیت بالای سر برد  تا مدال نقره را از آن خود کند.

«ابوالفضل خاکپور» دیگر نماینده ایران در رده سنی جوانان بود که در دسته ۱۰۲ کیلوگرم به روی تخته رفت. او در  نخستین حرکت یک‌ضرب وزنه ۱۴۵ کیلوگرم را مهار کرد، در حرکت دوم وزنه ۱۵۱ کیلوگرم را بالای سر برد و در حرکت سوم وزنه ۱۵۴ کیلوگرم را با موفقیت ثبت کرد تا مدال نقره خود را قطعی کرده باشد. بدین ترتیب در پایان حرکت یکضرب دسته ۱۰۲ کیلوگرم نوجوانان، آنتروپوف از قزاقستان با ۱۵۸ اول، حسن عمادی از ایران با ۱۴۷ کیلوگرم دوم و خمیدوف از ازبکستان با ۱۳۱کیلوگرم سوم شدند.

در حرکت یک‌ضرب  دسته جوانان «آنتروپوف» از قزاقستان با ۱۵۸ کیلوگرم اول و خوجیف از ازبکستان با ۱۵۲کیلوگرم سوم شدند.

اما در حرکت دوضرب نتایج برای نمایندگان ایران متفاوت از یک‌ضرب رقم خورد. در این بخش حسن عمادی در اولین حرکت دوضرب وزنه ۱۶۵ کیلوگرم را مهار کرد، در حرکت دوم وزنه ۱۷۵ کیلوگرمی را بالای سر برد اما در حرکت سوم وزنه ۱۸۲ کیلوگرمی را انداخت تا با همان ۱۷۵ کیلو به کار خود خاتمه دهد.

همچنین در دسته جوانان، ابوالفضل خاکپور در اولین حرکت دوضرب وزنه ۱۸۰ کیلوگرم را با موفقیت بالای سر برد، در دومین حرکت وزنه ۱۸۸ کیلوگرم را مهار کرد اما در حرکت سوم وزنه ۱۹۳ کیلوگرمی را انداخت تا با همان ۱۸۸ کیلو به کار خود خاتمه دهد.

همچنین فردا (چهارشنبه) و در آخرین روز از مسابقات از ساعت ۱۳:۳۰ به وقت تهران در گروه A دسته به اضافه ۱۰۹ کیلوگرم رده سنی جوانان، آیت شریفی و رضا حسن‌پور ملی‌پوشان کشورمان به مصاف ۵ حریف خود خواهند رفت. شریفی با رکورد ورودی ۳۶۰ کیلوگرم و حسن‌پور با رکورد ورودی ۳۵۲ کیلوگرم در صدر وزن خود جای گرفته‌اند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 12 =