۵۴۰ میلیارد ریال تسهیلات به مددجویان کارآفرین سمنان پرداخت شد

سمنان- ایرنا- معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد امام خمینی(ره) استان سمنان گفت: ۵۴۰ میلیارد ریال تسهیلات اشتغال‌زایی برای ایجاد یک هزار و ۷۰۰ فرصت شغلی از ابتدای فروردین تا پایان دی ۹۸ برای مددجویان جویای کار و کارآفرینان عرصه اشتغال این نهاد در استان سمنان پرداخت شده است.

علیرضا خدابنده روز سه شنبه به خبرنگاران اظهارداشت: درآمد ماهانه مجریان مددجوی تحت پوشش این نهاد در استان سمنان از هر طرح اشتغال ۱۸ میلیون ریال ارزیابی شده است.

وی افزود: یک هزار و ۱۷ ارزیابی تصادفی از طرح‌های اشتغال امسال مددجویان کمیته امداد استان سمنان انجام شد.

وی با بیان اینکه کارآفرینی بستری برای حل مشکل بیکاری است، تصریح کرد: چهار هزار و ۵۰۰ طرح اشتغال تحت حمایت کمیته امداد امام خمینی(ره) استان سمنان نظارت و پایش می‌شود.

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان سمنان  ادامه داد: کارآفرینی فناورانه با روند تبدیل علم به ثروت و تجاری سازی، زمینه جهش‌های توسعه‌ای را فراهم می‌کند و اشتغال با پایه اقتصاد مقاومتی علاوه بر حل مشکلات اجتماعی، می‌تواند فرهنگ مسئولیت پذیری اجتماعی را در کشور نهادینه کند.

وی بیان کرد: نظارت‌ها بر طرح‌های اشتغال به مدت سه تا ۵ سال و پرداخت تسهیلات دوباره با هدف جلوگیری از متوقف شدن و پایدار سازی طرح اجرایی می‌شود.

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان سمنان خاطرنشان کرد: علاوه بر نظارت، راهبران شغلی، کانون خیران اشتغال، نیروهای جهادی پا در عرصه اشتغال مددجویان گذاشتند تا جهشی نو در اشتغال ایران اسلامی بردارند.