افزون بر ۶۱ هزار اردکانی واجد شرایط حق رأی‌ در انتخابات مجلس هستند

یزد - ایرنا - فرماندار اردکان گفت: ۶۱ هزار و ۴۵۵ نفر از جمعیت این شهرستان در یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی که دوم اسفند ماه آینده برگزار می‌شود، دارای حق رای هستند.

جمعیت شهرستان اردکان که در شمال غربی استان یزد قرار دارد، حدود ۹۸ هزار نفر است.

بهروز شهابی زاد عصر سه شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: تمهیدات لازم برای برگزاری هرچه باشکوه‌تر انتخابات اندیشیده شده و آموزش‌های لازم  نیز به گروه‌های مختلف برگزارکننده انتخابات داده شده است.

وی با اشاره به مشارکت بالای مردم اردکان در انتخابات ادوار گذشته مجلس شورای اسلامی، شوراها و ریاست‌جمهوری اظهار داشت: میزان مشارکت در انتخابات ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۶ در اردکان به ۹۷.۳ درصد رسید.

رییس هیات‌ اجرایی انتخابات مجلس شورای اسلامی در شهرستان اردکان بیان داشت: میزان مشارکت مردم در انتخابات دهمین دوره مجلس نیز بیش از ۸۰ درصد بوده است.

فرماندار اردکان با اظهار امیدواری مبنی بر مشارکت بالای مردم در انتخابات دوم اسفند ماه آینده، اظهار داشت: قریب به چهار هزار نفر برای اولین‌بار شرکت در انتخابات را تجربه می‌کنند و به اصطلاح  « رای اولی ها»  محسوب می‌شوند.

حوزه انتخابیه اردکان یک نماینده در مجلس دارد که در این حوزه صلاحیت هفت نفر تایید شد.

همچنین  ۱۲ نفر ثبت نام کردند که برخی داوطلبان قبل از بررسی صلاحیت ها انصراف دادند و صلاحیت تعدادی نیز احراز نشد و یا رد صلاحیت شدند.

مجلس شورای اسلامی ۲۹۰ نماینده دارد که چهار نفر از این تعداد نمایندگان استان یزد هستند.

مرکز شهرستان اردکان در ۶۰ کیلومتری شمال غربی شهر یزد قرار دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 4 =