حضور نماینده ایران در پروژه نسل بعدی اسیتژ سوئد ۲۰۲۰

تهران-ایرنا- حجت زینالی از اعضای فعال مرکز ملی اسیتژ ایران در پروژه نسل بعدی اسیتژ سوئد ۲۰۲۰ شرکت می‌کند.

به گزارش سه شنبه شب اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، مرکز ملی اسیتژ ایران (نماینده سازمان بین‌المللی تئاتر برای کودکان و نوجوانان در ایران) پس از انتشار فراخوان پروژه نسل بعدی سوئد ۲۰۲۰، مدارک متقاضیان شرکت در این برنامه را بررسی و هفت نفر که شرایط کافی برای حضور داشتند را به دبیرخانه این رویداد معرفی کرد و در پایان حجت زینالی پذیرفته شد.

در این دوره از برنامه از میان ۷۰ متقاضی، ۱۶ هنرمند جوان از سراسر دنیا که به صورت حرفه‌ای در حوزه تئاتر کودک و نوجوان فعالیت دارند و کمتر از ۳۶ سال هستند، برای شرکت در این برنامه انتخاب شدند.

بر اساس این خبر، پروژه نسل بعدی یک ابتکار هیجان‌انگیز و پیشرو از اسیتژ بین‌الملل است که با استقبال از چهره‌های جدید و حمایت از هنرمندان جوان و به منظور تقویت روابط بین‌المللی در حوزه تئاتر پایه‌ریزی شده است.

این برنامه یک پروژه طراحی شده برای پشتیبانی از شبکه‌های هنری و فرهنگی، مبادله و همکاری بین هنرمندان در جشنواره‌ها و دیگر برنامه‌های بین‌المللی از طریق یک برنامه خاص است و در این رویداد هنری شرکت‌کنندگان می‌توانند ضمن تبادل تجربه‌ و ارتباط با هنرمندان دیگر کشورها در مورد روش‌های متنوع هنری بحث و گفت‌وگو کنند.

کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان اعلام کرد: شرکت در کارگاه‌های آموزشی با حضور هنرمندان بین‌المللی و برگزاری جلسه‌های بحث و گفت‌وگو از برنامه‌های این پروژه به شمار می‌آید.

این پروژه از ۲۰ تا ۲۶ اردیبهشت سال ۱۳۹۹ در شهر هلسینبرگ برگزار خواهد شد.

یادآوری می‌شود حجت زینالی در سومین پروژه نسل بعدی اسیتژ پاکستان ۲۰۲۰ که در فروردین ۱۳۹۹ در لاهور برگزار خواهد شد، شرکت خواهد کرد.

شقایق بر پوستر دومین مهرواره «شعر» آفرینش کانون نشست

پوستر دومین مهرواره شعر آفرینش کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان با نمادی از گل شقایق رونمایی شد.

حمید کریلی طراح و گرافیست، در طراحی پوستر دومین مهرواره شعر آفرینش با بهره‌گیری از تصویر دو گل شقایق، فضایی شاعرانه را پدید آورده است. به گفته کریلی، گل شقایق لطافت ذاتی خاصی دارد و هم قافیه با عاشق است و در ادبیات تغزلی من حضور پررنگی دارد.

او توضیح داد: در این پوستر، شقایق هم نماد آخرین روزهای فصل زمستان و ورود بهار و به‌واقع بهار احساس بچه‌ها و هم نماد لطافت، عاشقانگی و شاعرانگی در شعر است.

کریلی با اشاره به این‌که تکنیک طراحی پوستر مهرواره شعر، آبرنگ است، افزود: این تکنیک به تخیل، لطافت و ادبیات نزدیک‌تر است.

در این مهرواره که به همت معاونت فرهنگی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان روزهای ۶ تا ۹ اسفند ۹۸ در مرکز آفرینش‌های فرهنگی هنری کانون واقع در خیابان حجاب تهران برگزار خواهد شد، ۹۰ نفر از اعضای برگزیده انجمن‌های شعر سراسر کشور گرد هم می‌آیند.

اعضای نوجوان و ارشد برگزیده‌ انجمن‌های شعر در این مهرواره ضمن خوانش اشعار خود در کارگاه‌های تخصصی و آموزشی شعر با حضور استادان به‌نام کشور حضور خواهند داشت.

یادآوری می‌شود پوستر دومین مهرواره شعر آفرینش با حضور محمدرضا زمردیان معاون فرهنگی کانون، مصطفی رحماندوست شاعر و نویسنده، محمود گلزاری روان‌شناس و مدرس دانشگاه، مدیران و کارشناسان کانون رونمایی شد.  

مراکز موفق کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان معرفی می‌شود

آیین معرفی و قدردانی از مراکز موفق کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان سراسر کشور صبح روز ۳۰ بهمن ۱۳۹۸ در تهران برگزار می‌شود.

در این آیین قرار است از ۲۸ مرکز ثابت و ۱۸ مرکز سیار شهری و روستایی به‌عنوان مراکز موفق کانون قدردانی شود. این مراکز موفق از بین بیش از یک‌هزار مرکز و کتاب‌خانه کانون در سراسر کشور انتخاب شده است.

در آیین معرفی این مراکز همچنین از ۲۸ مربی و نیروهای جهادگر پیک امید کانون که طی سال در مناطق کم‌برخوردار و آسیب‌دیده از حوادث و بلایای طبیعی از جمله سیل به ارایه خدمات و امداد فرهنگی به کودکان و نوجوانان این مناطق پرداخته‌اند نیز قدردانی خواهد شد.

فاضل نظری مدیرعامل، محمدرضا زمردیان معاون فرهنگی و جمعی از مدیران ستادی کانون در این آیین حضور دارند و در عین حال پخش چند نماهنگ به‌منظور معرفی فعالیت‌های کانون همچنین معرفی مراکز موفق و طرح امداد فرهنگی از جمله برنامه‌های این آیین است.

آیین معرفی مراکز موفق کانون با حضور مربیان مسئول این مراکز قرار است ساعت ۹ تا ۱۲ صبح روز ۳۰ بهمن ۱۳۹۸  در مرکز آفرینش‌های فرهنگی هنری کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان واقع در خیابان حجاب تهران برگزار شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 14 =