زنان بی‌سرپرست مددجوی ایلام مستمری یکساله دریافت می‌کنند

ایلام- ایرنا- معاون امور حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد ایلام گفت: مستمری به مدت یکسال به زنان بی‌سرپرست مددجویی که ازدواج مجدد داشته‌اند پرداخت می‌شود.

شبیب جعفرزاده روز سه‌شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: علاوه بر این پرداخت کمک هزینه خرید جهیزیه به زنان بی‌سرپرستی که ازدواج مجدد داشته‌اند یکی از خدمات حمایتی و تشویقی این نهاد محسوب می‌شود.

وی ادامه داد: امسال تاکنون ۳۱ مددجوی زن که ازدواج مجدد داشته‌اند از کمک هزینه خرید جهیزیه کمیته امداد برخوردار شده‌اند.

معاون امور حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد امام خمینی(ره) ایلام اظهار کرد: این افراد در صورت داشتن تقاضا برای ایجاد شغل می‌توانند از تسهیلات اشتغالزایی کمیته امداد برخوردار شوند.

جعفرزاده گفت: از ابتدای امسال تاکنون بیش از یک هزار زوج مددجو و نیازمند مورد حمایت این نهاد کمک هزینه خرید جهیزیه دریافت کرده‌اند.

وی گفت: به این تعداد زوج در مجموع ۴۲ میلیارد ریال کمک هزینه خرید جهیزیه پرداخت شده است.

جعفرزاده با بیان اینکه تأمین جهیزیه برای زوج‌های مددجو از زمان تأسیس این نهاد یکی از مهم‌ترین برنامه‌ها و خدمات حمایتی کمیته امداد است، گفت: از این طریق سالانه به صدها زوج نیازمند و مددجوی این نهاد کمک هزینه خرید جهیزیه پرداخت می‌شود و هم اکنون تعداد زوج‌های پشت نوبت دریافت جهیزیه به حداقل رسیده است.

جعفرزاده ارائه خدمات مشاوره‌ای به زوج‌های مددجو را یکی دیگر از خدمات این نهاد عنوان کرد و گفت: این مشاوره‌های قبل از ازدوج با همکاری دانشگاه علوم پزشکی به همه زوج‌های مددجو به صورت رایگان ارائه می‌شود.

بیش از ۷۰ هزار نفر در استان ایلام از خدمات حمایتی کمیته امداد امام خمینی(ره) استفاده می‌کنند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =