پیش‌بینی ۱۶ صندوق سیار اخذ رای برای روستاهای سیروان

ایلام - ایرنا - فرماندار سیروان با اشاره به راه‌اندازی ۲۳ صندوق ثابت و سیار اخذ رای در این شهرستان برای برگزاری یازدهمین دوره انتخابات مجلس، گفت: از این تعداد ۱۶ صندوق سیار برای جمع‌آوری آرای روستاییان در نظر گرفته شده است.

جواد رحیمی‌مقدم روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: با توجه به بافت روستایی شهرستان و اینکه عمده مردم این منطقه ساکن روستا هستند بیشترین تعداد صندوق‌ها به صورت سیار برای جمع‌آوری رای روستاییان اختصاص داده شده است و هفت صندوق ثابت شهری نیز اخذ آرای مردم را انجام می‌دهند.

وی یادآور شد: شهرستان سیروان دارای ۶۵ روستا با چهار هزار خانوار است و حدود ۸۲ درصد جمعیت شهرستان در روستاها ساکن هستند بنابراین تدابیر لازم برای اخذ رای روستاییان اندیشیده شده است و در این زمینه هیچگونه مشکلی وجود ندارد.

فرماندار سیروان با بیان اینکه این شهرستان دارای بیش از ۱۵ هزار نفر جمعیت است که از این تعداد ۹ هزار و ۵۰۰ نفر واجد شرایط رای دادن هستند، افزود: مردم این شهرستان در انتخابات‌های مختلف هموراه حضور حداکثری و بالایی داشته‌اند.

رحیمی‌مقدم تاکید کرد: تمامی تمهیدات لازم برای حضور گسترده مردم شهرستان در انتخابات پیش‌رو در دوم اسفندماه فراهم است و به طور قطع مردم این شهرستان بار دیگر انسجام و همدلی و وفاداری خود به انقلاب و نظام را با حضور پرشور در پای صندوق‌های رای به نمایش می‌گذارند.

وی افزود: ستادهای تبلیغاتی نامزدهای انتخابات در این شهرستان دایر است و بجز چند مورد نصب بنر و پوستر برخی نامزدها در خارج از محدوده‌های تعیین شده که با تذکر مسوولان شهرستان به روسای ستادهای انتخاباتیا، جمع‌آوری شد هیچ مورد امنیتی یا حاشیه‌ای در زمان تبلیغات نامزدها و هواداران آنها در شهرستان روی نداده است.

رحیمی‌مقدم اظهار داشت: کمبودها و نارسایی‌های سطح شهرستان برای برگزاری یک انتخابات آرام و سالم شناسایی و برطرف شده است و در برخی مناطق روستایی نیز که مشکل آنتن‌دهی تلفن همراه وجود داشت با همکاری شرکت مخابرات و زیرساخت رفع مشکل شد.

استان ایلام دارای سه نماینده در مجلس شورای اسلامی است، حوزه انتخابیه ایلام شامل شهرستان های ایلام، سیروان، چرداول، هلیلان، ایوان، مهران و ملکشاهی و حوزه انتخابیه دهلران هم شامل شهرستان های دهلران، دره شهر، بدره و آبدانان است.

شعار امسال انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی، گام دوم انقلاب، قانونمداری، بی‌طرفی و انسجام ملی است.

شهرستان سیروان با ۶۵۰ کیلومترمربع مساحت و ۱۴ هزار و ۴۰۴ نفر جمعیت سال ۹۱ به شهرستان ارتقا یافت.

این شهرستان به مرکزیت لومار دارای  یک شهر، ۲ بخش، چهار دهستان و ۶۵ روستاست و در ۷۰ کیلومتری ایلام قرار دارد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha