۳۴۱میلیارد ریال در بخش توسعه شبکه گاز چهارمحال و بختیاری هزینه شد

شهرکرد-ایرنا--مدیرعامل شرکت گاز چهارمحال و بختیاری با اشاره به سرمایه گذاری دولت در امر گازرسانی به نقاط شهری و روستایی استان گفت: امسال افزون بر ۳۴۱میلیارد ریال در بخش توسعه شبکه گاز این استان هزینه شد.

سیامک حیدری روز چهارشنبه در نشست بررسی دستاوردهای شرکت گاز چهارمحال و بختیاری در ایرنا مرکز شهرکرد اظهار داشت: توسعه شبکه گاز و گازرسانی در دولت کنونی در مناطق سخت‌گذر این استان با محوریت تحقق عدالت اجتماعی نسبت به گذشته شتاب گرفته است.

به گفته وی، با برنامه‌ریزی انجام شده در نیمه نخست سال آینده ، مشعل گاز طبیعی در منطقه بازفت، به عنوان تنها شهر بدون گاز استان روشن و عملیات واگذاری انشعاب به ساکنان آغاز خواهد شد. 

مدیرعامل شرکت گاز چهارمحال و بختیاری، انتقال خطوط شبکه گاز در مناطق یاد شده را هزینه‌بَر و روند پیشرفت کار را کُند اعلام و تاکید کرد: بخش عمده مسیر لوله‌گذاری با برش کوه انجام می‌شود.
حیدری، طول شبکه گاز در حال انجام را حدود  ۵۰ کیلومتر شبکه تغذیه در ارتفاعات کوهستانی و گردنه‌ها ذکر کرد و گفت: به عقیده کارشناسان، طرح انتقال گاز از گردنه چری و شهر بازفت یکی از دشوارترین طرح‌های شکافت کوه و تراشه‌برداری در کشور محسوب می‌شود. 

مدیرعامل شرکت گاز چهارمحال و بختیاری ضریب نفوذ گاز طبیعی در مناطق شهری را بیش از ۹۵ درصد و ضریب نفوذ گاز طبیعی در مناطق روستایی استان را ۸۶.۵ درصد اعلام کرد.
وی، اشتراک ۳۰۸ هزار و ۹۰۶ مشترک گاز در سطح استان را یادآور شد و گفت: ۳ هزار و ۳۱۱ مورد در سال به مجموعه مشترکان شرکت گاز استان افزوده شده است که از این تعداد ۲ هزار و۴۴۳ مورد شهری و ۸۶۸ مورد روستایی است.
حیدری، تعداد انشعابات نصب شده در سطح استان را ۱۸۱ هزار و ۵۳۱ انشعاب اعلام کرد و گفت: از این تعداد یکهزار و ۵۸۰ مورد در سال جاری اجرا شده است.

 به گزارش ایرنا، مناطق مختلف چهارمحال و بختیاری بیش از ۹۴۷ هزار نفر جمعیت در ۴۳ شهر و ۵۳۵ روستای بالای ۲۰ خانوار که ۴۳شهر و ۴۹۸روستا و آبادی دارد و این استان بعد از پیروزی انقلاب اسلامی از نعمت گاز طبیعی برخوردار شدند.

 
 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 0 =