۷۰۳ شکایت انتخاباتی در سامانه "مردم‌ناظر" دریافت شد

تهران- ایرنا- شورای نگهبان در اولین گزارش خود از سامانه "مردم ناظر" از دریافت ۷۰۳ شکایت انتخاباتی از سوی مردم و ارجاع ۵۸ گزارش برای بررسی دقیق‌تر خبر داد.

به گزارش کانال اطلاع‌رسانی شورای نگهبان، شورای نگهبان به منظور ارتقای سلامت انتخابات و نظارت بیشتر و دقیق‌تر بر فرآیند برگزاری انتخابات مجلس شورای اسلامی و میان دوره‌ای مجلس خبرگان رهبری، سامانه گزارش‌های مردمی تخلفات انتخاباتی به نام «مردم ناظر» را راه‌اندازی کرده است.

این گزارش افزود: از ابتدای راه‌اندازی این سامانه تا ساعت ۱۰:۰۰ صبح روز سه‌شنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۸ تعداد ۷۰۳ مورد گزارش مردمی ثبت و دریافت شده که توسط کارشناسان سامانه مورد بررسی قرار گرفته است.

این گزارش تصریح کرد: از میان گزارش‌های دریافتی، ۵۸ مورد که با جزییات دقیق و قابل پیگیری و با پیوست مدارک و مستندات توسط مردم به شورای نگهبان اعلام شده بود جهت بررسی دقیق‌تر و اقدامات قانونی لازم به دفاتر نظارت و بازرسی انتخابات در استان‌ها ارجاع شد.

این گزارش خاطرنشان کرد: مهمترین تخلفات انتخاباتی شامل اخلال در فرآیند رأی‌گیری، تبلیغات غیرمجاز، خرید و فروش رأی، تهدید یا تطمیع مردم در امر انتخابات، سوء‌استفاده از امکانات دولتی، جانبداری مجریان یا ناظران از داوطلبان و کوتاهی عوامل برگزاری انتخابات در انجام وظایف قانونی است که مردم می‌توانند از طریق سامانه «مردم ناظر» به شورای نگهبان گزارش کنند.

کانال اطلاع‌رسانی شورای نگهبان اعلام کرد: این سامانه به آدرس mardomnazer.shora-gc.ir در دسترس مردم است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 2 =