۶۵۰ تن میوه مرغوب شب عید کهگیلویه و بویراحمد در حال ذخیره سازی است

یاسوج- ایرنا- سرپرست سازمان صنعت، معدن و تجارت کهگیلویه و بویراحمد گفت: بر اساس نیاز سنجی استان و برنامه ریزی های انجام شده ۶۵۰ تن میوه مرغوب و با کیفیت برای شب عید در این استان در حال ذخیره سازی بوده و اقدامات لازم در این راستا انجام گرفته است.

سالار حسین پور روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: در صورت تقاضای بیشتر امکان، تهیه و عرضه میوه وجود دارد و هیچ گونه کمبودی در تامین آن وجود نخواهد داشت.

وی افزود: اقدامات لازم برای تهیه و توزیع ۳۰۰ تن سیب مورد نیاز شب عید در استان انجام شده است و همچنین تهیه ۳۵۰ تن پرتقال از نوع والنسیای جنوب (کهنوج) در دست انجام است.

سرپرست سازمان صنعت، معدن و تجارت  کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: در خصوص تعیین و تعدیل قیمت عرضه میوه برای روزهای پایانی سال، نشست هایی در روز های پیش رو برگزار می شود تا مردم استان در تهیه میوه با کیفیت و قیمت مناسب مشکلی نداشته باشند.

حسین پور با اشاره به برگزاری نمایشگاه های بهاره در استان، بیان کرد: این نمایشگاه ها در شهرستان های کهگیلویه، بویراحمد، دوگنبدان، بهمئی و دنا برگزار می شوند.

وی عنوان کرد: در سایر شهرهای کهگیلویه و بویراحمد که نمایشگاه دایر نمی شود نیز فروشگاه فوق‌العاده محصولات مورد نیاز مردم را در شب عید عرضه خواهند کرد. 

حسین پور ابراز داشت: زمان برگزاری این نمایشگاه ها از ۱۵ لغایت ۲۵ اسفند ماه سال جاری به مدت ۱۰ روز ادامه خواهد داشت.

سرپرست سازمان صنعت، معدن و تجارت  کهگیلویه و بویراحمد گفت: در این نمایشگاه‌ها محصولات مختلفی از قبیل کالاهای اساسی و مورد نیاز مردم همچون گوشت، برنج، تنقلات، شیرینی و خشکبار با ۱۰ تا ۱۵ درصد تخفیف عرضه خواهد شد. 

وی با اشاره به تشدید نظارت های پایانی سال در استان و سایر شهرستانها، تاکید کرد: طرح ویژه نظارت این سازمان بر بازار استان از یکم اسفند ماه امسال آغاز می شود و تا پایان ماه مبارک رمضان ادامه خواهد داشت.

حسین پور عنوان کرد: با توجه به برنامه ریزی های انجام شده، هیچ گونه کمبودی در تامین کالاهای اساسی در استان برای ایام پایانی سال، وجود نخواهد داشت.

کهگیلویه و بویراحمد با یک درصد از مساحت خاک ایران بیش از این دارای هشت درصد منابع آبی کشور به میزان بیش از ۱۰ میلیارد متر مکعب بوده و میانگین بارش سالانه آن حدود ۶۰۰ میلیمتر بود.

کهگیلویه و بویراحمد با مساحتی حدود ۱۶ هزار و ۲۴۹ کیلومترمربع، سرزمینی مرتفع و کوهستانی با اقلیم سردسیری و گرمسیری در جنوب غربی ایران قرار دارد.

کشاورزان این استان سالیانه ۸۵۰ هزار تن محصول تولید می کنند.

سالیانه ۲۷۰ تا ۲۸۰ هزار تن انواع میوه شامل، سیب، مرکبات، میوه‌های تابستانه و سایر میوه‌ها در باغستان‌های کهگیلویه و بویراحمد تولید می شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 4 =