۲۹ بهمن ۱۳۹۸،‏ ۱۵:۰۹
کد خبرنگار: 936
کد خبر: 83679631
۰ نفر

برچسب‌ها

سامانه بارش‌زا در اصفهان فعال می‌شود

اصفهان- ایرنا - مدیرکل هواشناسی استان اصفهان با اشاره به پایداری نسبی هوای استان تا فردا گفت: سامانه بارشی از روز پنجشنبه در استان فعال می‌شود که بارش برف باران را به همراه دارد.

حمیدرضا خورشیدی روز سه شنبه در گفت و گو با ایرنا اظهارداشت:با نزدیک شدن یک سامانه بارشی به استان از فردا به تدریج شاهد افزایش ابر، وزش باد و بارش‌های پراکنده خواهیم بود و  روز پنجشنبه در بیشتر مناطق استان بارش باران و در مناطق غرب، جنوب و ارتفاعات بارش برف پیش بینی می‌شود.

وی بیان کرد: همچنین وزش باد شدید برای روز پنجشنبه در بیشتر مناطق استان  و در مناطق شرقی همراه با گرد و خاک محلی پیش‌بینی می‌شود.

مدیرکل هواشناسی استان اصفهان ادامه داد:کمینه  دمای هوا در ۲۴ ساعت آینده در بیشتر مناطق استان یک تا سه درجه سانتیگراد افزایش خواهد داشت.

وی برای کلانشهر اصفهان در روز چهارشنبه (فردا)، هوای نیمه ابری و غبار محلی، بتدریج افزایش ابر و وزش باد و احتمال بارش پراکنده در اواخر وقت و برای روز پنجشنبه، هوای نیمه ابری تا ابری، گاهی وزش باد شدید و گردو خاک محلی و بارش پیش‌بینی کرد.

اداره کل هواشناسی استان اصفهان نیز روز سه شنبه با صدور اطلاعیه‌ای نسبت به آغاز فعالیت سامانه بارش‌زا، وقوع بارش برف و باران و وزش باد شدید موقت در نواحی غرب و جنوب غرب به ویژه مناطق مرتفع آنها از روز پنجشنبه تا جمعه در این استان هشدار داد.

در اطلاعیه هواشناسی اصفهان آمده است:  با توجه به فعالیت سامانه بارش‌زا بر روی استان از روز پنجشنبه تا اوایل روز جمعه،  لغزندگی جاده‌ها، کاهش دید و اختلال در تردد شهری و جاده‌ای به ویژه در محورهای مواصلاتی با استانهای خرم آباد و چهارمحال و بختیاری و کهکیلویه و بویراحمد و احتمال کولاک برف به صورت محلی پیش بینی می‌شود.

در این اطلاعیه اضافه شد: با توجه به پیش بینی وزش باد به نسبت شدید تا شدید و احتمال وقوع طوفان لحظه‌ای همراه با گرد و خاک موقت از روز پنج شنبه تا اوایل روز جمعه در نواحی جنوب، شرق و شمال شرق استان بویژه در محورهای مواصلاتی، احتمال شکستن درختان فرسوده و کهنسال و آسیب به سقف‌های موقتی و اختلال در تردد در محورهای مواصلاتی در نیمه شرق استان وجود دارد.

هواشناسی اصفهان در این اطلاعیه از رانندگان وسایط نقلیه خواست تا با توجه به پیش‌بینی وزش باد شدید هنگام تردد در محورهای شرقی استان و خودداری از ایستادن در زیر درختان و سازه های موقت خودداری کنند و  با توجه به پیش‌بینی بارش برف در مسیرهای کوهستانی و سردسیر،  تجهیزات زمستانی بویژه زنجیر چرخ به همراه داشته باشند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 17 =