۱۸۳ نامزد نمایندگی مجلس در خراسان رضوی انصراف دادند

مشهد- ایرنا- مدیرکل سیاسی، انتخابات و تقسیمات کشوری استانداری خراسان رضوی گفت: تا روز سه‌شنبه ۲۹ بهمن ماه ۱۸۳ نفر از داوطلبان نامزدی نمایندگی مجلس شورای اسلامی در این استان انصراف دادند.

محمد علی نبی پور روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: از زمان ثبت نام هزار و ۵۴ داوطلب نامزدی نمایندگی مجلس در این استان تا کنون ۱۸۳ نفر در مراحل مختلف قبل و بعد از تایید صلاحیتها توسط شورای نگهبان، از حضور در رقابت انتخابات انصراف داده اند.

وی ادامه داد: در خراسان رضوی ۶۷۴ نفر در نهایت تایید صلاحیت شدند که با تداوم انصرافها تا امروز سه شنبه شمار نامزدهای باقی مانده در چرخه انتخابات به ۵۵۸ نفر رسید.

دبیر ستاد انتخابات خراسان رضوی گفت: از مجموع ۱۸۳ نامزد انصرافی ۱۱۶ نفر پس از اعلام نهایی نامزدهای تایید صلاحیت شده انصراف داده اند و بقیه انصرافها پیش از اعلام نهایی اسامی توسط شورای نگهبان بوده است.

نبی پور افزود: برای فعالیت ستادهای انتخاباتی، نامزدها باید آدرس، شماره تلفن و مشخصات مسوول ستاد را به فرمانداری یا بخشداری ها در حوزه انتخابیه مربوطه اعلام کنند اما فردی که باید نسبت به رفتارها و فعالتیهای ستاد انتخاباتی پاسخگو باشد شخص نامزد انتخابات است.

وی ادامه داد: البته مسوولیت رفتار هواداران با نامزدهای انتخابات نیست چرا که ممکن است برخی برای تخریب چهره یک نامزد انتخاباتی دست به اقدامات غیرقانونی بزنند.

هم اکنون ۵۵۸ نامزد انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی برای تصاحب ۱۸ کرسی نمایندگی استان ۶ میلیون و ۴۰۰ هزار نفری خراسان رضوی در خانه ملت، در حال تبلیغات و رقابت هستند.

حوزه انتخابیه مشهد و کلات با پنج نماینده در مجلس شورای اسلامی به عنوان بزرگترین حوزه انتخاباتی از نظر شمار جمعیت و تعداد نمایندگان در میان ۱۲ حوزه انتخاباتی خراسان رضوی هم‌اینک شاهد رقابت ۳۳۳ نامزد انتخاباتی برای ورود به مجلس یازدهم است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 5 =