هشدار به بخش‌های هنری انگلیس

تهران - ایرنا- سازمان‌های هنری و موزه‌های انگلیس درصورتی‌که مقوله تنوع و گوناگونی را در میان نیروهای کاری و مراجعان خود رعایت نکنند، با هشدار تهدید شده‌اند از بودجه‌های عمومی محروم خواهند شد.

گزارش سالانه شورای هنری انگلیس (ACE) آنچه را «نیکولاس سروتا» (Nicholas Serota) رئیس این شورا تصویری ناامیدکننده از تنوع و گوناگونی در بخش هنر ابراز داشته، ترسیم کرده است.

در گزارش این شورا عنوان شده است که تنها ۱۱ درصد از نیروهای کار در سازمان‌های ملی هنری انگلیس که شامل نگارخانه‌ها، سالن های تئاتر، ارکسترها و موزه ها می شود، ازمیان رنگین پوستان و اقلیت های دیگر هستند.  

این رقم در لندن ۱۵ درصد است که بسیار کمتر از رقم کلی نیروی کاری پایتخت انگلیس (بیش از ۴۰ درصد) است.

وقتی مساله افراد ناتوان در انگلیس به میان می آید، سهم افراد ناتوان و معلول در نیروی کاری بخش هنری این کشور تنها ۶ درصد است.

«عابد حسین» (Abid Hussain) مدیر بخش گوناگونی شورای هنری انگلیس گف که باید پیشرفت های قابل توجهی در این دو زمینه روی دهد.

وی تاکید کرد که سازمان های هنری باید شروع به تعیین اهدافی در ارتباط با مساله گوناگونی و تنوع کنند، اهدافی که از طرف شورای هنری انگلیس پذیرفته شود و در صورت تحقق نیافتن این اهداف، کمک های مالی به این سازمان ها قطع شود.

جزئیات اهداف یاد شده قرار است منتشر شود و انتظار می رود که برای سازمان های هنری کوچک و بزرگ به یک اندازه چالش برانگیز باشد.

روزنامه گاردین در گزارشی در این خصوص نوشت: آمار تهیه شده در مورد تنوع و گوناگونی در بخش هنر انگلیس، همه جنبه های گوناگونی را در بر می گیرد.

در مقوله جنسیت، گزارش شورای هنری انگلیس نشان می دهد که ۴۷ درصد از نیروی کاری در بخش هنری زنان هستند و ۵۲ درصد از سازمان های ملی هنری از سوی مدیران زن مدیریت می شوند. همچنین ۴۵ درصد از کارگردانان هنری و ۴۰ درصد از روسای این بخش، زنان هستند.

در این گزارش عنوان شده که زنان دست کم ۳۲ درصد از نیروی کاری را در بخش موسیقی و مردان ۴۱ درصد از این میزان را تشکیل می دهند.

در همین حال، همه سازمان های هنری در انگلیس ملزم به تلفیق تنوع و گوناگونی با برنامه های خود شده اند تا از بودجه عمومی برخوردار شوند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 14 =