دانشگاهیان با حضور در پای صندوق‌های رای دشمنان را مایوس می‌کنند

تهران- ایرنا- معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه تهران گفت: جامعه دانشگاهی با حضور حداکثری خود در انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در کنار سایر مردم دشمنان را مایوس می‌کند.

مجید سرسنگی امروز - سه شنبه - در گفت و گو با خبرنگار گروه دانشگاه و آموزش ایرنا در پاسخ به این سوال که آیا تشکل‌های دانشجویی می‌توانند مقابل هجمه‌های رسانه‌ای دشمنان موثر واقع شوند؟، اظهار داشت: تا آنجا که در جریان برنامه‌های انتخاباتی تشکل‌های دانشجویی هستم، دانشجویان هوشیار بوده و شرایط حساس کشور را درک کرده اند زیرا آنچه که سبب عصبانیت و یاس دشمنان نظام و انقلاب می‌شود، حضور حداکثری مردم پای صندوق‌های رای است.

وی افزود: دانشگاه تهران به عنوان یک وظیفه همیشگی در انتخابات دوم اسفند فعال بوده و با درخواست تشکل‌های دانشجویی این دانشگاه برای برگزاری برنامه های متعدد از جمله مناظره یا نشست انتخاباتی موافقت کرد.

معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه تهران همچنین در خصوص اینکه این نشست‌ها و مناظره ها تا چه اندازه برای حضور حداکثری مردم پای صندوق‌های رای تاثیر دارد؟، گفت: تشکل‌هایی دانشجویی در دانشگاه‌ها به عنوان مرجع عمل می‌کنند و این نشست و مناظره‌ها نه تنها سبب ارتقای سطح آگاهی دانشجویان می‌شود بلکه خانواده‌های آنها درگیر مسائل انتخابات می شوند و  سایر دانشجویان و مردم نیز از طریق رسانه‌ها شناخت بیشتری از نامزدهای انتخاباتی خواهند داشت تا بهترین‌ها وارد مجلس شوند.

سرسنگی با تاکید بر اینکه دشمنان با اصل انتخابات مشکل دارند، افزود: اصل انتخابات و حضور گسترده مردم همان مساله ای است که دشمنان انقلاب با آن مشکل دارند زیرا این حضور در حقیقت پیمان دوباره با آرمان‌های امام راحل و رهبر معظم انقلاب است.

وی ادامه داد: وقتی دشمنان ببینند که مردم باوجود تنگناهای اقتصادی همچنان به آرمان و اعتقادات خود پایبند هستند و اسیر تبلیغات رسانه‌ای بیگانگان نمی‌شوند، این رویه  سبب خنثی کردن توطه‌های دشمنان انقلاب می‌شود.

معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه تهران به حماسه مردم در تشییع پیکر سپهبد سلیمانی اشاره کرد و افزود: هرچند که دشمنان و برخی به اصطلاح روشنفکران مسائلی را مطرح می‌کنند ولی مردم ایران پیش از این نیز در مراسم‌ها و رویدادهای مختلف، علاقه خود را به نظام و رهبری نشان دادند و تشییع با شکوه سردار سپهیدحاج قاسم سلیمانی نمونه آن است.

سرسنگی در پاسخ به این سوال که آیا حواشی مطرح شده در رد صلاحیت برخی داوطلبان انتخابات می‌تواند در تصمیم و اراده مردم برای حضور در پای صندوق های رای خللی ایجاد کند؟، گفت: باید بدون توجه به این مسائل برای اصل انتخابات اهمیت قائل شد. عده‌ای در تلاش هستند در فضای مجازی حتی تبلیغات نامزدها را مسخره و هجمه وارد کنند تا سبب ناامیدی و دلسرد کردن مردم برای حضور در انتخابات شوند.

وی ادامه داد: البته ممکن است انتقادهایی به رد یا تایید صلاحیت‌ها وجود داشته باشد ولی حضور و مشارکت مردم در انتخابات دوم اسفند مهم است تا همه دشمنان مایوس شوند.

درب دانشگاه تهران بر روی همه جناح ها باز است

معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه تهران همچنین در خصوص گله مندی بعضی از دانشجویان که مدعی یک قطبی برگزار شدن مناظره‌های و نشست‌های انتخاباتی در این دانشگاه هستند، اظهار داشت: برای برگزاری نشست و مناظره هیچ محدودیتی نداریم. از طرفی دانشگاه هم هیچگاه از گروه و جریان خاص سیاسی جانبداری نکرده و وظیفه ما نیز در معاونت فرهنگی همکاری با تشکل‌ها برای برگزاری برنامه هایی است که در نظر گرفتند.

سرسنگی با توضیح اینکه دانشگاه متولی دعوت از جناح و افراد نیست بلکه تشکل‌ها برای آن برنامه‌ریزی می کنند، خاطرنشان کرد: البته بنده همه برنامه هایی که توسط تشکل‌ها برگزار می‌شود را رصد کردم و مشخص است که از هر جناح و طیفی برای حضور در دانشگاه دعوت شدند.

وی ادامه داد: از طرفی برگزاری مناظره‌هایی که انجام شده یا در حال انجام است، نشان از حضور همه گروه‌های سیاسی در دانشگاه دارد و درب دانشگاه تهران بر روی همه جناح‌ها با هر تفکری باز است.

معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه تهران با ابراز امیدواری برای مشارکت حداکثری جامعه دانشگاهی در کنار مردم برای انتخابات دوم اسفند ماه مجلس شورای اسلامی، افزود: این حضور حداکثری سبب می‌شود آرزوهای دشمنان برای جدا کردن انقلاب از مردم نقش بر آب شود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 6 =