بانوان ۲۲ درصد از جامعه شورایی خراسان رضوی را تشکیل می‌دهند

مشهد- ایرنا- رییس شورای اسلامی استان خراسان رضوی گفت: ۲۲ درصد از اعضای شوراهای اسلامی شهر و روستا در استان را بانوان تشکیل می‌دهند.

محمدعلی اللهیاری روز سه شنبه در نشست شورای اسلامی استان خراسان رضوی که با حضور چند زن عضو شوراهای اسلامی شهرهای استان برگزار شد افزود: وقتی حضور بانوان در شوراهای اسلامی بیشتر شود نفوذ و اثرگذاری آنان در تصمیم های شوراها نیز افزایش می‌یابد.  

وی در پاسخ به این سوال که چرا نقش بانوان در شوراها کمرنگ است و چرا اصولا کم رای می آورند و یا چرا مردان به بانوان رای نمی دهند ادامه داد: مردها در دامن مادران خود تربیت شده اند و اگر احیانا دیدگاه منفی نسبت به انتخاب بانوان در اذهان ایشان وجود دارد به واسطه نوع تربیت زنان و مادران است.

رییس شورای اسلامی استان خراسان رضوی خواستار مشارکت بیشتر بانوان شورا در کمیسیونهای مختلف شورای استان شد و گفت: با تشکیل و فعالیت کمیته بانوان شورا ذیل کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی استان خراسان رضوی موافق هستم.

در این نشست شماری از بانوان عضو شوراهای اسلامی شهرهای سبزوار، چکنه، چناران، گناباد و فیروزه به طرح دیدگاه های خود پرداخته و فعالیت کمیته بانوان شورای اسلامی استان خراسان رضوی را خواستار شدند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 1 =