مادر باردار و ۲ بیمار گرفتار در برف چاراویماق نجات یافتند

مراغه - ایرنا - سرپرست شبکه بهداشت و درمان چاراویماق از نجات ۲ بیمار و یک مادر باردار گرفتار در برف از سوی تیم امداد و نجات این شبکه خبر داد.

عقیل نوروزی روز سه‌شنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: به دنبال تماس تلفنی اهالی روستای قزل قلعه کورانلو مبنی بر شروع فرآیند زایمان مادری در این روستا،  تیم امداد و نجات شبکه بهداشت و درمان چاراویماق آماده حرکت به منطقه شد که با استعلام از راهداری، فرمانداری و بخشداری مربوطه مشخص شد که به هیچ عنوان امکان تردد وجود ندارد.
وی گفت: امداد هوایی نیز به دلیل شرایط نامساعد جوی انجام نشد و پس از ۹ ساعت تلاش جهت بازگشایی مسیر بیمار به بیمارستان امیرالمؤمنین چاراویماق انتقال یافت.
نوروزی افزود: همچنین در این روز پس از چندین ساعت تلاش ۲ بیمار در روستای بیگلر کندی از سوی تیم امداد و نجات شبکه بهداشت به بیمارستان شهرستان منتقل شدند.
وی خاطرنشان کرد: ۲ روز گذشته نیز در روستای گل از بخش شادیان چاراویماق مادر و نوزاد تازه متولد شده پس از ۱۱ ساعت تلاش به بیمارستان انتقال یافتند.
شهرستان چاراویماق دارای ۹۴ روستای زیر ۲۰ خانوار و ۱۱۸ روستای بالای ۲۰ خانوار است و حدود ۸۳ درصد از جمیعت آن در مناطق روستایی سکونت دارند.
این شهرستان با ۳۱ هزار نفر جمعیت در ۱۵۰ کیلومتری جنوب شرقی تبریز مرکز آذربایجان شرقی واقع است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 0 =

سرخط اخبار استان‌ها