انتخابات خراسان شمالی برفی و بارانی خواهد بود

بجنورد- ایرنا- اداره‌کل هواشناسی خراسان شمالی با صدور اطلاعیه ای پیش‌بینی کرد که هوای این استان در روز انتخابات، جمعه ۲ اسفندماه، علاوه بر وزش باد شدید، شاهد بارش برف و باران و کاهش ۶ تا ۸ درجه ای دما در بسیاری از مناطق باشد.

کارشناس پیش بینی اداره کل هواشناسی خراسان شمالی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اشاره به آغاز وزش باد شدید و بارش باران و برف از روز پنجشنبه در استان، گفت: برای اوایل همان شب نیز بارش باران و در پاره ای نقاط رگبار باران شهرستان های اسفراین، فاروج و بخش هایی از شیروان را فراگرفته و برای اوایل صبح جمعه نیز در پاره ای نقاط رگبار باران و در ادامه بارش برف تا جمعه شب و در ارتفاعات کولاک برف و مه پیش بینی می شود.

هادی شیرازی افزود: بر اساس پیش بینی صورت گرفته حداکثر ارتفاع برف در ارتفاعات بین ۲۰ تا ۳۰ سانتی متر و در سایر نقاط حداکثر تا ۱۰ سانتی متر و حداکثر بارندگی نیز ۲۰ تا ۳۰ میلی متر خواهد بود.

وی همچنین پیش بینی وزش باد لحظه ای بسیار شدید در جنوب شرق، جنوب و بخش هایی از شمال غرب استان به صورت باد بسیار شدید را با شتاب ۱۰ تا ۱۵ متر بر ثانیه و باد لحظه ای تا ۲۰ متر بر ثانیه مورد انتظار دانست.

شیرازی یادآور شد: این در حالی است که کاهش ۶ تا ۸ درجه ای دمای هوا طی روز جمعه تا صبح شنبه، به ویژه در ساعات گرم روز در بیشتر نقاط استان به ویژه نیمه جنوبی استان را خواهیم داشت.

وی خاطرنشان کرد: در این راستا لغزندگی معابر و جاده ها، کاهش دید و کولاک برف در ارتفاعات، اختلال تردد در معابر شهری و جاده های مواصلاتی به ویژه در گردنه ها و جاده های کوهستانی، آبگرفتگی معابر و بالا آمدن سطح آب رودخانه ها دور از انتظار نیست.

وی رعایت احتیاط در تردد جاده‌ای، اجتناب از سفرهای غیرضرور، رعایت نکات ایمنی و مجهز کردن خودروها به تجهیزات زمستانی را به رانندگان عبوری از محورهای استان توصیه کرد.

در استان خراسان شمالی بیش از ۶۵۸ هزار نفر واجد شرایط رای دادن هستند که ۸۴۰ شعبه برای جمع آوری آرای آنان پیش بینی شده است.

از این تعداد ۳۹ شعبه مربوط به نواحی سختگذر و کوهستانی است که ستاد انتخابات خراسان شمالی پیش بینی های لازم را برای برگزاری انتخاباتی بدون مشکل در این شعبه ها صورت داده است.

استان خراسان شمالی دارای ۴ کرسی مستقل نمایندگی در مجلس شورای اسلامی است که اکنون ۶۳ نامزد در سه حوزه انتخابیه استان بر سر آن رقابت دارند.    

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 3 =