پنج طرح تعاونی استان مرکزی با حضور معاون اول رییس جمهوری بهره‌برداری شد

اراک - ایرنا - پنج طرح تعاونی استان مرکزی روز سه‌شنبه به صورت ویدیو کنفرانس و با حضور «اسحاق جهانگیری» معاون اول رییس جمهوری و استاندار مرکزی به بهره‌برداری رسید.

۳۲۲ طرح تعاونی کشور با عضویت ۱۹ هزار و ۶۷۸ نفر، سرمایه‌گذاری بیش از ۱۵ هزار میلیارد ریال و اشتغال ۱۲ هزار و ۷۷۷ نفر در کشور با دستور معاول اول رییس جمهوری روز سه‌شنبه آغاز به کار کرد.
پنج طرح تعاونی استان مرکزی شامل سه واحد تعاونی مسکن با ۵۵۱ واحد در اراک، تعاونی تانکرداران خود راننده هوشیار و تعاونی قارچ سفید شازند است.
سرمایه‌گذاری این طرح‌ها در مجموع با ۶۷۰ نفر عضو، یک‌هزار و ۷۶۰ میلیارد ریال است و با راه‌اندازی آن‌ها زمینه اشتغال ۶۷۴ نفر در استان مرکزی ایجاد شد.
پروژه تعاونی مسکن اساتید و کارکنان دانشگاه آزاد اسلامی اراک یکی از شاخص‌ترین طرح‌های تعاونی کشور و استان مرکزی بود که امروز با دستور معاون اول رییس جمهوری به بهره‌برداری رسید.
این طرح در زمینی به وسعت ۱۰ هزار و ۷۲۰ متر مربع ایجاد شده که دارای سه هزار و ۲۶۲ مترمربع فضای تجاری و ۴۹ هزار و ۵۴۲ متر مربع فضای مسکونی است.
برای بهره‌برداری از این طرح تعاونی، یک‌هزار و ۴۸۰ میلیارد ریال اعتبار هزینه شده و با افتتاح این طرح، زمینه اشتغال ۵۰۲ نفر در اراک ایجاد شده است.
معاون اول رییس جمهوری در آیین افتتاح ۳۲۲ طرح تعاونی در خطاب به استاندار مرکزی گفت: جایگاه استان مرکزی در مناسبات کشور حساس و مهم است و به‌دلیل استقرار صنایع مختلف مدیریت حوزه اجتماعی آن باید پررنگ تر و با برنامه موثرتری دنبال شود.

«اسحاق جهانگیری» در این ویدئو کنفرانس افزود: استان مرکزی زادگاه بنیانگذار انقلاب اسلامی است و تاکنون این استان خدمات زیادی به انقلاب و نظام اسلامی داشته است.
وی بیان کرد: طرح تعاونی مسکن اساتید و کارکنان دانشگاه آزاد اسلامی اراک از واحدهای قابل توجه تعاونی کشور است که به بهترین شکل ایجاد شده و جای تقدیر دارد.
معاون اول رییس جمهوری ادامه داد: اساتید دانشگاه سرمایه‌های علمی کشور هستند و تاکنون شاید به این قشر در حد شایسته خدمات ارایه نشده که امید می‌رود با گشایش در منابع مالی دولت بتوان خدمات مطلوب‌تری به این قشر ارایه داد.


استاندار مرکزی نیز در آیین راه‌اندازی تعاونی مسکن اساتید و کارکنان دانشگاه آزاد اسلامی اراک که به صورت ویدیو کنفرانسی در حال برگزاری بود، گفت: تاکنون بیش از ۲۰ هزار واحدمسکونی از سوی تعاونی‌های مصرف کارکنان در این استان ایجاد شده که این رقم قابل توجه است.
سید «علی آقازاده» افزود:  ۲ هزار و ۲۷۰ شرکت تعاونی در استان مرکزی وجود دارد که تاکنون این شرکت‌ها ۲۱ هزار فرصت شغلی ایجاد کرده‌اند.
وی بیان کرد: شمار اشتغال مشمولان ماده ۱۴۸ قانون کار در استان مرکزی امسال نخستین‌باربه بیش از ۱۲ هزار نفر رسیده است که مهر تاییدی بر رونق اقتصادی در این خطه است.
استاندار مرکزی ادامه داد: تعداد حقوق واحدهای تولیدی مشکل‌دار این استان نسبت به مدت مشابه قبل حدود ۵۰ درصد کاهش یافته و از ۷۱ واحد در سال گذشته به ۳۷ واحد رسیده است.
آقازاده از معاون رییس جمهوری برای سفر به استان مرکزی دعوت کرد و گفت: این استان در ایام نوروز نیز ظرفیت‌های خوبی در بخش گردشگری برای پذیرایی از مسافران نوروزی دارد.

استان مرکزی به عنوان چهارمین قطب صنعت کشور و بهره مندی از ۲ هزار و ۹۰۰ واحد صنعتی، ۱۲ شهرستان و بیش از یک میلیون و ۴۰۰ هزار نفر جمعیت دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 2 =