۲۹ بهمن ۱۳۹۸،‏ ۱۶:۴۴
کد خبرنگار: 2256
کد خبر: 83679460
۰ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

کارشناس ارشد پزشکی چین:دوره معمول نهفتگی کرونا ۲ تا ۷ روز است

پکن-ایرنا- در حالی که گفته می شود دوره نهفتگی کرونا 14 روز است، جونگ نانشان کارشناس و مسوول ارشد امور پزشکی در چین ادعا کرد که دوره معمول نهفتگی کرونا در بیماران بین ۲ تا ۷ روز است.

به گزارش روزنامه ساوث چاینا از هنگ کنگ ، وی با اشاره به اینکه بیماران در یک دوره ۱۴ روزه نهفتگی متوجه علایم کرونا می شوند ، گفت: تحقیقاتی که روز یکهزار و ۱۰۰ نفر از بیماران صورت گرفته است نشان می دهد که فقط ۱۳ نفر در این مدت علایم بیماری را نشان داده اند.

وی تصریح کرد که در این میان اکثر مبتلایان بین ۲ تا ۷ روز علایم بیماری را نشان داده اند و فقط یک نفر پس از ۲۴ روز به کرونا مبتلا شده است.

تلویزیون مرکزی چین با اشاره به شناسایی سریعتر مبتلایان گزارش کرده است که در برخی از استان های چین در نواحی شرقی کیت هایی ساخته شده است که در مدت ۱۵ دقیقه کرونا را شناسایی می کند.

جونگ گفت که چالش جدی پیش روی پزشکان قرار دارد. ما باید بتوانیم بیماران مبتلا به کرونا را از افرادی که دچار سرماخوردگی معمولی شده اند و یا آنفلوانزا دارند ، جدا کنیم زیرا تا زمانی که این جدایی با دقت صورت نگیرد خطر انتقال ویروس از انسان به انسان وجود دارد.

همزمان پزشکان و دانشمندان دانشگاه تگزاس تحقیقاتی انجام داده اند که نشان می دهند چسبندگی ویروس کرونا به سلول های انسان ۲۰ برابر بیشتر از ویروس سارس است و این آمادگی ویروس را برای مبتلا کردن دیگران و انتقال از فردی به فرد دیگر نشان می دهد.

روزنامه مردم ارگان حزب حاکم چین امروز از مرگ لیو جی مین رییس بیمارستان ووچانگ در شهر ووهان کانون نخست شیوع بیماری در چین خبر داد. او اولین مدیر یک بیمارستان است که براثر ابتلا به کرونا فوت می کند.

اکثر کسانی که تاکنون براثر این بیماری جانشان را از دست داده اند از استان خوبی و شهر ووهان مرکز آن هستند. روز جمعه در همین بیمارستان یک پرستار مرد نیز براثر ابتلا به کرونا درگذشت.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 5 =