۲۹ بهمن ۱۳۹۸،‏ ۱۵:۳۵
کد خبرنگار: 2237
کد خبر: 83679442
۰ نفر

برچسب‌ها

سر ریز سد شهر بیجار نگران کننده نیست

رشت – ایرنا- مدیرعامل شرکت آب منطقه ای گیلان گفت: در حال مدیریت  برای اولین سر ریز سد هستیم  که  سرریز این سد نگران کننده نیست و کنترل شده است و  سر ریز آن در مسیر رودخانه  قرار می گیرد.

وحید خرمی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا  ورودی  سد را در حال حاضر   ۱۶ مترمکعب بر ثانیه و خروجی آن را هفت متر مکعب بر ثانیه عنوان و اظهار کرد: تا کنون ۹۶ درصد ظرفیت سد مخزنی شهر بیجار با ۱۰۱ میلیون مترمکعب ذخیره آب پر شده است.

 وی  تصریح کرد: به زودی این سرریز کنترل شده را انجام می دهیم و هیچ تهدیدی از آن وجود ندارد اما مردم اعم از  اشخاص حقیقی و حقوقی  باید احتیاط کنند و از هرگونه ورود به بستر و حریم پایاب سد شهربیجار (رودخانه زیلکی رود)  خودداری نمایند.

خرمی خاطر نشان کرد: نیاز تصفیه خانه ذخیره سازی شده  و بارش برف و باران اگرچه موجب بروز مشکلاتی در استان شد اما  به نفع منابع  آب استان  است.

مجموع ظرفیت ذخیره سد مخزنی شهر بیجار  ۱۰۵ میلیون متر مکعب است.

این سد، بر روی رودخانه زیلکی که آب بسیار مناسبی دارد، احداث و با هدف تامین آب شرب شهرهای مرکزی و شرق نزدیگ گیلان واقع در شهرهای رشت، خشکبیجار، کوچصفهان، خمام، لشت نشاء، سنگر، آستانه اشرفیه، کیاشهر، لاهیجان، سیاهکل، لنگرود، کومله، شلمان، بندرانزلی و همچنین ۲۲۰ روستا ساخته شده است. سد مخزنی شهر بیجار( آیت الله بهجت  نخستین سد پس از پیروزی انقلاب اسلامی است که در استان گیلان به بهره برداری رسیده  و در حال حاضر آب شرب افزون بر یک و نیم میلیون نفر از جمعیت دو و نیم میلیون نفری استان را تامین می کند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 4 =