نامه نخست مرتبط با رکورد «فصیحی» به فدراسیون جهانی ادبیات خوبی نداشت

تهران- ایرنا- نایب رییس زنان فدراسیون دو و میدانی گفت: نامه نخست در رابطه با رکورد «فرزانه فصیحی» در مسابقات صربستان به وسیله یکی از کارمندان به طور ناخواسته و با ادبیاتی غیرمحترمانه برای فدراسیون جهانی فرستاده شد که پس از اصلاح و با ادبیاتی بهتر و تنها برای ثبت رکورد ملی ارسال شد.

از آخرین رکوردشکنی «فرزانه فصیحی» در دوی ۶۰ متر داخل سالن ۲ روز می‌گذرد. وی در مسابقات بین‌المللی کاپ استانبول با ثبت زمان ۷.۲۵ ثانیه ضمن کسب عنوان نخست، رکورد ملی ایران را نیز بهبود بخشید و پیش از این نیز با ثبت رکورد ۷:۲۹ ثانیه ورودی مسابقات جهانی را در صربستان بدست آورد.

اما رسانه‌ها هنوز از رفتار نادرست فدراسیون دو و میدانی ایران مبنی بر فرستادن نامه‌ای با ادبیاتی نامناسب به فدراسیون جهانی برای تایید صحت رکورد «فرزانه فصیحی» به دلیل نداشتن شماره روی سینه و ابهام در فتوفینیش سخن می‌گویند.  

این موضوع سبب شد تا با «پریسا بهزادی» نایب رییس زنان فدراسیون دو و میدانی گفت‌وگویی داشته باشیم. وی روز سه‌شنبه به خبرنگار ایرنا گفت: از همان ابتدا برای رکوردشکنی‌های فصیحی تبریک گفتیم. وی رکورد قابل قبولی تاکنون کسب کرده و به ویژه آنکه در مسابقات کاپ استانبول رکورد عالی زده است و پیشرفت خیلی خوبی دارد. امیدوارم او با تمرینات مستمری که دارد بعد از فروردین ۹۹ در مسابقات بین‌المللی دوی ۱۰۰ متر رکوردشکنی داشته باشد و دور از دسترس نیست که در این مدت کم سهمیه المپیک را کسب کند.

وی افزود: خبرنگارانی که این خبرها را منتشر می‌کنند که فدراسیون با رکورد فصیحی مشکل دارد، نظر خود را فقط عنوان کرده‌اند. وقتی ورزشکاری در خارج از ایران رکوردی می‌زند فدراسیون می‌تواند این سووال را از فدراسیون جهانی بپرسد تا مدارک، نتایج دوپینگ، فتوفنیش ورزشکار را برای ما بفرستد که آنان خیلی مودبانه این کار را کردند و انجام داده‌اند و دلیل فرستادن نامه این بود تا رکورد ملی او را ثبت کنیم. عرب با لحن بد نامه‌ای را به فدراسوین جهانی نفرستاده و شاید یکی ار کارمندان فدراسیون ناخواسته نه با ادبیاتی نادرست بلکه لحنی محترمانه نبوده برای فدرسیون جهانی چنین نامه‌ای فرستاده است.

بهزادی ادامه داد: عرب این نامه را اصلاح کرده است. برخی از کارمندان هنر نامه نگاری ندارند و باید با لحن محترمانه نامه بنویسند و نباید دستوری بنویسند. یک افتخار است که ورزشکاری خارج از ایران رکوردزنی کند. رکورد فصیحی در مسابقات استانبول غرورانگیز بود و همه خوشحال شدند. برخی از ورزشکاران و فدراسیون‌ها مغرضانه عملکرد دیگر ورزشکاران را زیر سووال می‌برند و باید خوشحال باشند که ورزشکاری در میادین بین‌المللی رکورد خوبی ثبت می‌کند. این افراد بدنبال حاشیه درست کردن هستند و خیلی بد است و در کشورهای دیگر این چیزها وجود ندارد و همواره از ورزشکاران خود حمایت و آنان را تشویق می‌کنند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 0 =