چهار ارگان و نسوج بیمار مرگ مغزی در زنجان به نیازمندان اهدا شد

زنجان - ایرنا - کبد، کلیه‌ها، قلب و نسوج بیمار مرگ مغزی زنجانی که در بیمارستان ولی‌عصر(عج) این شهر بستری شده بود، به بیماران نیازمند پیوند عضو، اهدا شد.

مسؤول شبکه فراهم آوری پیوند اعضای دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان زنجان روز سه شنبه در این خصوص به خبرنگار ایرنا گفت: " بهزاد نصیری" ۱۸ساله ساکن شهر زنجان، به دلیل تشنج  دچار مرگ مغزی شده و در بیمارستان ولی عصر(عج) بستری شده بود.

شهریار اماموردی افزود: پس از اطلاع از مرگ مغزی این بیمار، کارهای لازم برای کسب رضایت از خانواده وی انجام شد.

وی اضافه کرد: پس از کسب رضایت از خانواده، بیمار مرگ مغزی برای اهدای ارگان‌ها به بیمارستان سینای تهران منتقل و این عمل خداپسندانه انجام شد.

اماموردی افزود: از ابتدای سال جاری تاکنون، ۴۹ مورد بیمار مرگ مغزی در استان زنجان شناسایی شد که از این تعداد ۳۱ مورد به اهدای عضو، پنج مورد عدم رضایت در اهدای عضو وجود داشت و ۱۶ مورد از موارد شناسایی شده نیز قابلیت اهدای عضو نداشتند.

این مسؤول ادامه داد: هر مورد مرگ مغزی می‌تواند یک تا هشت بیمار نیازمند پیوند عضو را از مرگ نجات دهد و به همین دلیل این موضوع از اهمیت خاصی برخوردار است.

 اماموردی، از جمله روش‌های دریافت کارت اهدای عضو را  ارسال کد ملی به شماره ۳۴۳۲ - شماره‌گیری #۳ *۳۴۳۲* و یا مراجعه به سایت اهدای عضو به آدرس https://ehda.center جهت اخذ کارت اهدای عضو اعلام کرد.

وی اظهار داشت: طبق برآوردهای انجام شده، اهدای نسوج به بیماران نیازمند، کیفیت زندگی ۵۸ بیمار را ارتقا می‌دهد.

با اهدای کلیه‌ها و کبد یک بیمار مرگ مغزی اهل خدابنده، سی امین اهدای عضو به بیماران نیازمند ۲۶ بهمن امسال  در استان زنجان ثبت شده بود.

شبکه فراهم آوری پیوند اعضای دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی استان زنجان از سال ۸۷ آغاز به کار کرده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =