۲۹ بهمن ۱۳۹۸،‏ ۱۳:۵۳
کد خبرنگار: 2256
کد خبر: 83679397
۲ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

علت ابتلای گسترده ساکنان ووهان چین به کرونا مشخص شد

پکن-ایرنا- معاون اداره پزشکی کمیسیون بهداشت ملی چین درباره چرایی ابتلای گسترده مردم در ووهان به کرونا گفت: این موضوع دلایل بسیاری دارد که از آن جمله شناسایی دیرهنگام ویروس بوده است.

شیوع ویروس کرونا از پایان ماه دسامبر سال ۲۰۱۹ میلادی در شهر ووهان مرکز استان خوبی از استان های مرکزی چین که در مجموع بیش از ۱۰۰ میلیون نفر جمعیت دارد باعث ابتلای گسترده مردم به این ویروس شد.

با گذشت نزدیک به دو ماه از انتشار اخبار مربوط به اولین مبتلایان به این ویروس در ووهان ، شمار کل مبتلایان در استان بین ۶۰ تا ۷۰ هزار نفر است که عمده آنها نیز از اهالی شهر ووهان هستند.

شروع شیوع موجب شد درصد ابتلا در شهر ووهان به حدود ۴۰ درصد برسد اما با گذشت دو ماه از آن زمان این میزان به ۱۸ درصد کاهش یافته است که هنوز رقم نگران کننده ای است.

خانم جیایاخویی معادن اداره پزشکی کمیسیون بهداشت ملی چین در مصاحبه ای با تلویزیون چین درباره چرایی ابتلای گسترده مردم در ووهان به کرونا می گوید: این موضوع دلایل بسیاری دارد که از آن جمله شناسایی دیرهنگام ویروس بوده است.

او می گوید که اولین مبتلایان به این بیماری در این شهر بعد از نزدیک به ۱۰ روز شناسایی شدند و این زمانی بسیار طولانی بود و باعث شد تا شمار دیگری از کسانی که با آنها در ارتباط بودند به کرونا آلوده شوند.

او دیر دلیل شیوع گسترده ویروس در ووهان را نبود تجهیزات و خدمه درمانی کافی در بیمارستان های این شهر دانسته است.

جیا گفت که اولین بیماران زمانی که در بیمارستان بستری شدند ، تجهیزات و خدمه کافی برای رسیدگی به بیماری آنها وجود نداشت .

وی تاکید کرد که وضعیت در روزهای نخست بسیار پیچیده بود. تدابیر ما برای متوقف کردن ویروس و کنترل آن به هیچوجه کافی نبود.

این کارشناس امور پزشکی و بهداشتی تصریح کرد که ما فاقد تجهیزات و بیمارستان هایی برای رسیدگی به وضعیت این گونه بیماران بودیم.

وی می گوید که بخصوص درمورد بیمارانی که شرایط وخیمی داشتند مشکلات بیشتر بود زیرا هم تجهیزات نداشتیم و هم کسانی که باید آنها را درمان می کردند ، کم بودند.

جیا گفت که در آن زمان فقط ۱۰ درصد از تخت های بیمارستانی برای آی سی یو استفاده می شد اما الان تقریبا همه تخت های بیمارستانی مانند آی سی یو عمل می کنند اما باز هم کافی نیست.

وی تاکید کرد که حتی اگر بیماران بستری می شدند و خدمه درمانی هم بود ، باز هم نبود کپسول های اکسیژن کافی برای همه آنها باعث می شد تا مشکلات دوچندان شود.

او اذعان کرد که پس از اعزام هزاران پزشک و پرستار و کادر درمانی و تجهیزات وضعیت به مراتب بهتر شده است اما هنوز کمبودهای تجهیزاتی به طور کامل برطرف نشده است.

خانم جیا گفت که برای درمان بیمارانی که شرایط وخیمی دارند تنها پاک کردن آنها از ویروس کافی نیست بلکه باید تمامی ارگان های دیگری که به طور غیرمستقیم به ویروس مرتبط می شده اند ، پاکسازی شود تا درمان کامل روی بیمار انجام شود.

از میان بیش از ۷۳ هزار نفری که به این ویروس مبتلا شده اند تاکنون یکهزار و ۸۷۳ نفر درگذشته اند و ۱۲ هزار و ۶۷۷ نفر درمان شده اند و ضریب مرگ و میر نزدیک به ۲/۵ درصد است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 13 =