۲۹ بهمن ۱۳۹۸،‏ ۱۲:۵۵
کد خبرنگار: 1000
کد خبر: 83679359
۰ نفر

برچسب‌ها

رنگ سپید مهربانی بر برف مارگون نقش بست

شیراز - ایرنا- محیط بانان اداره محیط زیست شهرستان سپیدان صحنه‌هایی از مهرورزی با پرندگان و حیات وحش در طبیعت منطقه حفاظت شده و پوشیده از برف مارگون را با توزیع بیش از سه هزار کیلوگرم دانه گندم و خرده نان برای پرندگان به نمایش گذاشتند و سپیدی مهربانی را با سپیدی برف زمستانی در هم آمیختند.

رییس اداره محیط زیست سپیدان روز سه شنبه از پخش بیش از ۳ تن دانه گندم و خرده نان در منطقه حفاظت شده و پوشیده از برف مارگون جهت تغذیه پرندگان و جانوران خبر داد و گفت: این مقدار گندم و خرده نان توسط یک فرد طبیعت دوست و دوستدار گونه های زیستی در سپیدان جمع آوری و با کمک محیط بانان این اداره در منطقه یاد شده پخش شده است.

مسعود بازیار گفت: در این برنامه محیط بانان  دانه گندم و خرده نان را برای پرندگان و حیوانات در این منطقه پراکندندو از تلف شدن گونه های ماندگار در برف و سرما  جلوگیری کردند.

رییس اداره محیط زیست سپیدان افزود: منطقه حفاظت شده مارگون بیش از ۳۵۰۰ هکتار مساحت دارد و زیستگاه پرندگانی همچون کبک، کبوتر، تیهو، پرندگان شکاری و جانورانی همچون خرس، گرگ، کفتار و روباه می باشد.

بازیار گفت : زمستان فصل سختی برای پرندگان است چرا که غذا در این فصل برای پرندگان کمیاب است و این مساله می تواند موجب مرگ آنها شود. پرندگان آمادگی مقابله با افت ناگهانی درجه حرارت یا طوفان های ناگهانی در زمستان را ندارند، بنابراین باید برای تغذیه آنان کمک کنیم.

رییس اداره محیط زیست سپیدان در ادامه گفت: در این روزهای سرد زمستانی، بسیاری از حیوانات و به ویژه پرندگان برای یافتن غذا به سکونتگاه های انسان‌ها پناه می آورند و ما می توانیم با قرار دادن تکه های نان و باقیمانده سفره غذای خود در مکانی از حیاط ، بالکن یا معابر، پرندگان را سیر کنیم.

منطقه حفاظت شده مارگون با داشتن آبشار زیبای آن در فاصله ۴۷ کیلومتری شهرستان سپیدان واقع شده و یکی از زیباترین مناطق دیدنی فارس و سپیدان است.

در پی بارش اخیر در سپیدان بیش از ۸۰ سانتیمتر برف در مناطق کوهستانی و ارتفاعات این شهرستان به زمین نشست.

اخبار مرتبط