ظرفیت‌ مرز باشماق برای افزایش صادرات مورد استفاده قرار گیرد

سنندج‌ - ایرنا - معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کردستان گفت: استفاده حداکثری از مرز در شرایط کنونی اقتصادی و تحریم‌ها اهمیت زیادی دارد و باید از تمام ظرفیت‌های مرزهای استان بویژه باشماق برای افزایش صادرات بهره گرفت.

حسین خوش اقبال روز سه‌شنبه در جلسه شورای پیشگیری از وقوع جرم استان کردستان اظهار داشت: مرز باشماق مریوان یک سرمایه ملی است و همکاری مسوولین در تامین امنیت آن سبب توسعه اقتصادی استان کردستان خواهد شد.

وی از دستگاه‌های نظامی و انتظامی خواست که در تامین امنیت بیشتر مرز باشماق به گمرک کمک کنند و اضافه کرد: مرز رسمی و بین‌المللی باشماق در رونق تجارت اهمیت دارد و می‌تواند حتی در توسعه استان هم موثر باشد.

رئیس کل دادگستری استان کردستان هم در این نشست اظهار داشت: حمایت از سرمایه گذاران و فعالان اقتصادی در استان مورد تاکید دادگستری است چون تامین امنیت اقتصادی سبب رونق تجارت می‌شود.

محمدرضا مترقب با اشاره به اهمیت تامین امنیت مرز رسمی باشماق مریوان اظهار داشت: حمایت از سرمایه‌گذاری مشروع در راستای حل مشکلات اقتصادی و معیشتی مردم از اولویت‌های کاری مجموعه قضایی استان است لذا همه توان خود را در تأمین امنیت سرمایه گذاران به کار خواهیم گرفت.

وی با تاکید بر اینکه در شرایط کنونی اقتصادی باید کمک‌ رسان مدیران اجرایی خدوم باشیم، افزود: دستگاه قضایی استان کردستان و شورای اقتصاد مقاومتی جلساتی با موضوع حمایت از فعالان اقتصادی را برگزار می‌کند و بازدیدهای مکرر از کارخانه‌ها و پروژه‌ها در دستور کار قرار دارد.

رئیس کل دادگستری استان کردستان اضافه کرد:‌ امنیت در پایانه رسمی مرز باشماق مریوان هم اکنون با همت جدی دادستان و رئیس دادگستری مریوان در شرایط مناسبی است اما با توجه به ظرفیت بالای تجارت و سرمایه‌گذاری در این مرز باید دستگاه‌های مختلف در راستای تامین امنیت کامل آن تلاش کنند چرا که شکوفایی و توسعه اقتصاد استان در گرو افزایش صادرات است.

وی یکی از آفت‌های اقتصاد مقاومتی و مسئله تولید و اشتغال را بحث قاچاق دانست و گفت: در مساله مبارزه با قاچاق، تعزیرات حکومتی می‌تواند نقش موثر داشته باشد و باید با رسیدگی جدی و برخورد های قاطع قانونی در پیشگیری از قاچاق وظیفه خود را انجام دهند.

در ادامه این جلسه مدیران و مسوولین حاضر در جلسه پیشنهاداتی را در جهت ارتقای امنیت مرز باشماق به رئیس کل دادگستری استان ارائه دادند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 3 =