۲۹ بهمن ۱۳۹۸،‏ ۱۳:۰۶
کد خبرنگار: 2198
کد خبر: 83679330
۰ نفر

برچسب‌ها

آزادراه زنجان - قزوین بازگشایی شد

زنجان - ایرنا - جانشین رییس پلیس راه فرماندهی انتظامی استان زنجان گفت: آزادراه زنجان- قزوین با تلاش راهداران، پاکسازی و مسیرگشایی شد.

سرهنگ محمدعلی عظیمی، روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این مسیر ارتباطی از ساعت هشت دوشنبه شب به مدت ۲/۵ ساعت به خاطر برخورد ۱۰ دستگاه خودرو با یکدیگر، بسته شد و صبح امروز نیز به علت یخ زدگی سطح جاده و برخورد زنجیره ای هشت دستگاه خودروی سنگین، دوباره به مدت ۳/۵ ساعت بسته شد تا از وقوع حوادث رانندگی احتمالی دیگر جلوگیری شود.    

وی با بیان اینکه بر اثر برخورد این خودروها یک نفر مصدوم شد و خسارت هایی نیز به برخی از خودروهای درگیر حادثه وارد شد، اظهار داشت: جاده دندی - تخت سلیمان نیز که به دلیل بارش برف و وقوع کولاک های شدید قریب یک هفته بسته شده بود دوشنبه شب با تلاش راهداران باز شد.

عظیمی خاطرنشان کرد: شب گذشته آزادراه زنجان - قزوین توسط راهداران نمک پاشی شد اما برودت هوا باعث یخ زدگی مجدد شد و صبح امروز نیز دوباره عوامل راهداری نسبت به انجام عملیات نمک پاشی و پاکسازی اقدام کردند.

از ابتدای بهمن جاری تاکنون / ۲۹ بهمن/ بیش از ۱۰ نفر از هموطنان بر اثر حوادث رانندگی جاده ای زنجان فوت کردند و دی ماه امسال نیز ۲۰ نفر در مسیرهای ارتباطی این استان بر اثر حوادث رانندگی جان باختند که ۱۰ نفر کشته شدگان مربوط به حادثه سقوط اتوبوس مسافربری اصفهان به تبریز در آزادراه زنجان - تبریز بود.

۹ ماه نخست امسال نیز بر اثر وقوع حوادث رانندگی در سطح جاده‌های ارتباطی این استان ۲۰۵ نفر و در سال ۹۷ تعداد ۲۲۰ نفر کشته شدند که در مقایسه با مدت مشابه پارسال هفت درصد کاهش نشان می‌دهد.

استان زنجان پنج‌هزار و ۸۴۰ کیلومتر راه ارتباطی دارد که از این میزان، ۲۰۰ کیلومتر آزاد راه، ۱۱۳ کیلومتر بزرگراه، ۳۴۲ کیلومتر راه اصلی و ۹۷۴ کیلومتر راه فرعی است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 4 =