سندرمی که استقلال را رها نمی‌کند؛ وریا، لطفا پنالتی نزن

تهران- ایرنا- استقلال در این فصل از چهار پنالتی تنها یک بار به موفقیت رسیده و کاپیتان این تیم نیز در 2 فصل اخیر از پنج پنالتی، تنها 2 بار موفق عمل کرده است.

استقلال در دومین دیدار خود در چارچوب مرحله گروهی مسابقات لیگ قهرمانان آسیا در کویت مقابل الاهلی عربستان شکست خورد تا اولین باختش در این فصل از مسابقات رقم بخورد. آخرین باخت استقلال به هفته چهارم مرحله گروهی دور قبل برمی‌گشت که با شفر به الهلال عربستان باختند اما پس از آن با فرهاد مجیدی سه برد و ۲ تساوی به دست آمد تا اینکه بار دیگر یک تیم عربستانی موفق شد ترمز نماینده کشورمان را بکشد.

یکی از اتفاقات جالب این مسابقه پنالتی بود که وریا غفوری در دقیقه ۴۱ از دست داد و اجازه نداد تا حساب کار ۲ بر ۲ شود. آبی‌ها تا انتهای بازی نتوانستند عقب‌افتادگی خود را جبران کنند. نکته مغفول مانده این است که چرا وریا باید پنالتی‌زن استقلال باشد؟ او در حدود یک سال اخیر نشان داده تبحری در این امر ندارد.

وریا همانقدر که در یک سال اخیر توانسته در جریان مسابقه و هنگام زدن ضربات ایستگاهی پشت محوطه موفق باشد در زدن ضربات پنالتی نامطئن بوده و اکثرا ناکام. وریا از ابتدای فصل قبل تا به حال پنج پنالتی زده که سه بار نتوانسته آن را تبدیل به گل کند. هر ۲ پنالتی گل شده نیز در لیگ‌های هجدهم و نوزدهم مقابل سایپا و در نیمه دوم بوده است. غفوری همه پنالتی‌های نیمه اول خود را از دست داده است.

هفته نهم لیگ هجدهم وریا در دقیقه ۸۱ پنالتی خود را وارد دروازه سایپا کرد. او ۱۰ هفته بعد در دقیقه ۳۲ بازی با پارس جنوبی جم نتوانست از پس رحمان احمدی بربیاید. در هفته سی‌ام نیز این بازیکن با هدایت مجیدی در دقیقه ۴۴ دیدار با سپیدرود در دوئل برابر کوروش ملکی شکست خورد. وریا در این فصل تنها پنالتی گل شده استقلال را به ثبت رساند و در دقیقه ۶۸ بازی با سایپا در هفته هفتم موفق شد توپ را به تور بچسباند. حالا نیز در دقیقه ۴۱ مسابقه با الاهلی کاپیتان آبی‌پوشان برای سومین بار پنالتی از دست داد. جالب است که برای اولین بار بود گل نشدن پنالتی او برای استقلال گران تمام شد. هر ۲ مرتبه قبلی برد به آبی‌ها رسیده بود.

غفوری در این فصل پنج گل به فجرسپاسی شیراز، سایپای تهران، صنعت نفت آبادان، پیکان تهران و الکویت زده و می‌توانست تعداد گل‌های خود را به عدد ۶ برساند ولی موفق نشد. او تنها یک بار در برابر صنعت نفت در نیمه اول گل زد و الباقی گل‌هایش در نیمه دوم و یا وقت اضافه به ثمر رسیده است. او هر وقت برای استقلال گل زده این تیم شکست نخورده است.

اما سندرم از دست رفتن پنالتی مربوط به وریا و بازی با الاهلی نمی‌شود. تیم پایتخت‌نشین در این فصل چهار پنالتی داشته که تنها یک پنالتی گل شده که آن هم توسط وریا مقابل سایپا بود. علی کریمی در برابر پرسپولیس، مرتضی تبریزی مقابل گل ریحان البرز و حالا وریا غفوری در جدال با الاهلی، کسانی بوده‌اند که پنالتی خود را به هدر داده‌اند. در سوی مقابل پنج پنالتی هم توسط استقلال به رقبا داده شده که سه بار دروازه باز شده و ۲ بار حسینی موفق به گرفتن آن شده است. دروازه‌بان استقلال ابتدای فصل ۲ پنالتی از گل‌گهر و پیکان گرفت اما در ادامه مقابل سه تیم سفید و سبزپوش ماشین سازی، الشرطه و الاهلی ناکام بود.

باید دید مجیدی می‌تواند سرانجام یک پنالتی‌زن خوب برای تیمش پیدا کند یا همچنان هواداران این تیم باید شهد از دست رفتن پنالتی توسط بازیکنانشان باشند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =