مسابقات وزنه‌برداری جوانان آسیا؛ طاهری طلا دشت کرد

تهران- ایرنا- ملی‌پوش جوان دسته ۹۶ کیلوگرم وزنه‌برداری ایران در مسابقات قهرمانی جوانان و نوجوانان نخستین مدال ایران را به دست آورد.

روز سوم مسابقات وزنه‌برداری قهرمانی نوجوانان و جوانان قهرمانی ۲۰۲۰ آسیا به میزبانی تاشکند در حال برگزاری است. در دسته ۹۶ کیلوگرم این رقابت ها افشین طاهری نماینده ایران است. وی در حرکت نخست یک‌ضرب نخست وزنه ۱۵۰ کیلوگرم را مهار و در ادامه بر وزنه ۱۵۶ کیلوگرم غلبه کرد. طاهری در حرکت پایانی یک‌ضرب توانست ۱۶۰ کیلوگرم را به راحتی مهار کند و در سکوی نخست قرار گرفت.

در این دسته مدال نقره و برنز حرکت یک‌ضرب به «آنتروپوف» از قزاقستان و الغافر از سوریه رسید.

طاهری در حرکت دوضرب دسته ۹۶ کیلوگرم وزنه ۱۷۶ کیلوگرم را به راحتی مهار کرد. وی برای دومین حرکت خود وزنه ۱۸۱ کیلوگرمی را انتخاب کرد که در مهار آن مشکلی نداشت. وی در حرکت آخر دوضرب به راحتی وزنه ۱۸۶ کیلوگرمی را مهار و مدال نقره خود را قطعی کرد. وی در مجموع این دسته با ۳۴۶ کیلوگرم به مدال نقره رسید.

در حرکت دوضرب آنتروپوف از قزاقستان با مهار ۲۱۰ کیلوگرم مدال طلا حرکت دوضرب و مجموع را از آن خود کرد. وی در مجموع موفق به مهار ۳۶۵ کیلوگرم شد.

همچنین  از ساعت ۱۳ به وقت تهران در گروه A دسته ۱۰۲ کیلوگرم رده‌های سنی نوجوانان و جوانان نیز حسن عمادی و ابوالفضل خاکپور با حریفانشان به رقابت خواهند پرداخت. در این دسته ۱۰ شرکت‌کننده در رده سنی جوانان و ۵ وزنه‌بردار در رده سنی نوجوانان حضور دارند. بیکبولات از قزاقستان با رکورد ورودی ۳۵۰ کیلوگرم در هر ۲ رده سنی اول است. خوجف از ازبکستان با رکورد ۳۳۵ کیلوگرم در جوانان دوم و خاکپور با رکورد ورودی ۳۲۷ کیلوگرم سوم است. حسن عمادی با رکورد ورودی ۳۱۰ کیلوگرم در رده سنی نوجوانان دوم است و در رده سنی جوانان در رده ششم قرار دارد.

از ساعت ۱۶ به وقت تهران در گروه A دسته به اضافه ۱۰۲ کیلوگرم رده سنی نوجوانان، امیررضا محمدنیا و علیرضا اسفندیاری به روی تخته می‌روند. محمدنیا با رکورد ورودی ۳۱۸ کیلوگرم و اسفندیاری با رکورد ورودی ۳۰۵ کیلوگرم اول و دوم هستند. ۶ وزنه‌بردار دیگر در این وزن حضور دارند.

همچنین فردا (چهارشنبه) و در آخرین روز از مسابقات از ساعت ۱۳:۳۰ به وقت تهران در گروه A دسته به اضافه ۱۰۹ کیلوگرم رده سنی جوانان، آیت شریفی و رضا حسن‌پور ملی‌پوشان کشورمان به مصاف ۵ حریف خود خواهند رفت. شریفی با رکورد ورودی ۳۶۰ کیلوگرم و حسن‌پور با رکورد ورودی ۳۵۲ کیلوگرم در صدر وزن خود جای گرفته‌اند.

 

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 6 =