کمک ۱۰ میلیارد دلاری موسس آمازون به مبارزه با تغییرات اقلیمی

تهران- ایرنا- جف بزوس مدیرعامل و بنیانگذار شرکت آمازون اعلام کرد که قصد دارد ۱۰ میلیارد دلار از ثروت خود را در راه کمک به مبارزه با تغییرات اقلیمی هزینه کند.

به گزارش تارنمای شبکه سی‌بی‌سی، بزوس ثروتمندترین مرد جهان دیروز (دوشنبه) با انتشار پستی در صفحه اینستاگرام خود اعلام کرد که از تابستان امسال در راستای طرح «صندوق زمین» خود اهدای کمک‌ مالی به دانشمندان، فعالان و سازمان‌های غیرانتفاعی که در راستای حفاظت از زمین فعالیت می‌کنند را آغاز می‌کند.

بزوس در این پست نوشت: «من می‌خواهم برای تقویت و گسترش روش‌های شناخته شده و کشف راه‌های جدید در مبارزه با تأثیر مخرب تغییرات اقلیمی، با دیگران همکاری کنم.»

سخنگوی آمازون تأیید کرده است که بزوس از ثروت شخصی خود برای تامین اعتبار این صندوق زیست محیطی استفاده خواهد کرد.

بزوس ۲۵ سال پیش شرکت آمازون را تأسیس کرد، امروز سهام وی در این شرکت بیش از ۱۰۰ میلیارد دلار ارزش دارد.

ردپای کربنی شرکت آمازون یا میزان کل انتشار گاز گلخانه‌ای ایجاد شده توسط این شرکت، عظیم و قابل توجه است. این بزرگ‌ترین خرده فروشی آنلاین دنیا برای ارسال کالاهای سفارشی به اقصا نقاط جهان به سوخت‌های فسیلی متکی است. کارکنان آمازون از برخی فعالیت‌ها و روش‌های این شرکت انتقاد کرده و خواستار افزایش تلاش‌ها در مبارزه با تغییرات اقلیمی بوده‌اند.

مقامات آمازون سال گذشته گفتند که این شرکت در تلاش است تا سال ۲۰۳۰ صد درصد انرژی مصرفی خود را از صفحات خورشیدی و سایر منابع انرژی‌ تجدیدپذیر تامین کند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 15 =