۳۲۲ طرح همزمان در ۳۱ استان به بهره‌برداری رسید

تهران- ایرنا- با حضور معاون اول رییس جمهوری، ٣٢٢ طرح همزمان در ٣١ استان به ارزش بیش از ١۵٠٧ میلیارد تومان و ایجاد اشتغال برای ١٢ هزار و ٧٠٠ نفر افتتاح و به بهره‌برداری رسید.

با حضور و دستور اسحاق جهانگیری معاون اول رییس جمهوری ٣٢٢ طرح به طور همزمان در ٣١ استان به ارزش بیش از ١۵٠٧ میلیارد تومان به بهره‌برداری رسید.
با بهره برداری از این طرح‌ها برای بیش از ۱۲ هزار و ۷۰۰ نفر اشتغال ایجاد می شود.
از مجموع ٣٢٢ طرح ١٨٣ طرح در حوزه تولید ۵٣ طرح در بخش خدمات و ٨۶ طرح در حوزه مسکن است.
از مبلغ ١۵٠٧ میلیارد تومان سرمایه‌گذاری در این طرح‌ها، بیش از ٢٩٩ میلیارد تومان در طرح های تعاونی تولیدی، ۵٨ میلیارد تومان در بخش خدماتی و ١۵٠ میلیارد تومان در طرح های مسکن سرمایه گذاری شده است.
این طرح‌ها در استان های یزد، ایلام، خراسان شمالی، هرمزگان و مرکزی از طریق ویدیو کنفرانس و گفت وگوی معاون اول با استانداران این پنج استان به عنوان  استان‌های نمونه افتتاح شد.
در حال حاضر بالغ بر ۹۴ هزار و ۹۴ تعاونی فعال در کشور وجود دارد که در گرایش های مختلف تولیدی توزیعی و خدماتی فعالیت دارند. بیشترین درصد فعالیت تعاونی‌ها در گرایش تولیدی است که شامل ۵۳ درصد می باشد.
از ابتدای دولت  تدبیر و امید تاکنون تعداد تعاونی‌ها از ۶۹ هزار و ۹۰۶ تعاونی با ظرفیت اشتغال یک میلیون و ۴۰۷ هزار و ۳۹ نفر به ۹۴ هزار و ۹۴ واحد با ظرفیت اشتغال یک میلیون و ۷۶۹  هزار و ۱۹۶ نفر افزایش یافته است. به عبارتی تعداد ۲۴ هزار و ۱۸۸ واحد  با ظرفیت اشتغال ۳۶۲ هزار و ۱۵۷ نفر در دولت یازدهم تشکیل شده است که تعداد ۲۷۹۹ تعاونی با عضویت ۶۷ هزار و ۸۱۴ نفر و ظرفیت اشتغال برای ۵۰ هزار و ۸۹۴ نفر در ده ماهه سال جاری ایجاد گردیده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 2 =