بیش از ۳۳۰۰ تن مرغ منجمد مازاد بر تولید در فارس خریداری شد

شیراز-ایرنا-مدیرکل پشتیبانی امور دام استان فارس گفت: به منظور حمایت از تولیدکنندگان و جلوگیری از کاهش غیر متعارف قیمت مرغ زنده از ابتدای سال جاری تاکنون بیش از ۳۳۰۰ تن مرغ منجمد مازاد بر تولید از مرغداران استان فارس خریداری شده است.

رهام رحمانی سه‌شنبه با بیان اینکه طرح خرید گوشت مرغ با قیمت مصوب ستاد تنظیم بازار کشور در این استان ادامه دارد، افزود:بهای گوشت مرغ تحویلی یا به صورت تهاتر با نهاده‌های دامی با نرخ مصوب و یا به صورت نقد پرداخت می شود.

وی اظهار داشت: در حال حاضر روزانه حدود ۷۰ تن مرغ مازاد بر تولید توسط این اداره کل در این استان خریداری می شود.

رحمانی بیان کرد: قیمت خرید هر کیلوگرم مرغ منجمد استحصالی خط یک آماده طبخ تحویل در سردخانه دوازده هزار و ۷۰۰ تومان و خط دو، سیزده هزار تومان می‌باشد.

وی توضیح داد: مرغ منجمد استحصالی در روش خط یک بصورت سنتی و دستی پاکسازی و بخش هایی از جمله جگر و سنگدان جداسازی می شود و در خط دو پاکسازی گوشت مرغ به روش مکانیزه انجام می گیرد.

وی ادامه داد: با توجه به شرایط آب و هوایی استان و وضعیت تولید، خرید سال جاری طی دو مرحله در استان صورت پذیرفته است،در مرحله اول از اواخر اردیبهشت ماه تا اواخر تیرماه به میزان ۱۳۰۰ تن و مرحله دوم از اواخر مهرماه آغاز شده و در روزهای اخیر با توجه به کاهش قیمت مرغ زنده در حال انجام است. 

مدیر کل پشتیبانی امور دام فارس اضافه کرد: تولیدکنندگان گوشت مرغ به منظور فروش مرغ مازاد خود می توانند برای انعقاد قرارداد مستقیما و یا از طریق اتحادیه ها، تعاونی ها و یا زنجیره های تولید مرغ به این اداره کل مراجعه کنند.

وی در پایان گفت: با توجه به توصیه های بهداشتی و رعایت الگوی مصرف ، تولیدکنندگان لازم است فرآیند تولیدشان را به گونه ای مدیریت کنند که بتوانند گوشت مرغ منجمد در اوزان ۱۲۰۰گرم تا ۲۰۰۰گرم تحویل دهند.

اخبار مرتبط