چابکسواران گنبدکاووس حضور گسترده در انتخابات خواهند داشت

گنبدکاووس - ایرنا - سرپرست هیات سوارکاری گنبدکاووس در شرق استان گلستان با اعلام اینکه مسابقات اسبدوانی کورس زمستانه این شهرستان به دلیل همزمانی با یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی، در هفته جاری برگزار نمی‌شود، گفت که چابکسواران منطقه همچون سایر ورزشکاران حضوری گسترده در این عرصه سیاسی - اجتماعی خواهند داشت.

بهروز نیازی روز سه‌شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: تاکنون چهارده هفته از مسابقات اسبدوانی کورس پاییز و زمستان در مجموعه سوارکاری این شهرستان برگزار شده و هفته پانزدهم این مسابقات در روزهای پنجشنبه و جمعه هفته بعد از انتخابات در مجموعه سوارکاری این شهرستان برگزار می‌شود.

وی افزود: تمامی مسابقات ورزشی از جمله مسابقات اسبدوانی در روزهای اول تا سوم اسفند امسال به دلیل برگزاری یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی لغو شده است.

نیازی اضافه کرد: جامعه ورزش سوارکاری اعم کارکنان هیات، مالکان، مربیان، چابکسواران و نیروهای خدماتی این مجموعه همگام با دیگر اقشار جامعه، در انتخابات دوم اسفند حضور فعال خواهند داشت.

مسابقات اسبدوانی در مجموعه سوارکاری گنبدکاووس که یکی از قدیمی‌ترین و بزرگترین مجموعه‌های سوارکاری در کشور است، هرساله در دو فصل بهار و پاییز با حضور گسترده علاقه‌مندان به این رشته ورزشی برگزار می‌شود.

طبق برنامه‌ریزی اولیه انجام شده، مسابقات اسبدوانی کورس پاییز و زمستان امسال به مدت ۲۲ هفته در روزهای پنجشنبه و جمعه برگزار می‌شود که تاکنون ۱۴ هفته از آن برگزار شده است.

شهرستان گنبدکاووس با ۳۵۰ هزار نفر جمعیت در شرق استان گلستان واقع است و رشته سوارکاری و مسابقات اسبدوانی علاقه‌مندان زیادی در بین مردم این دیار بویژه ترکمن‌ها دارد.

ورزش اسبدوانی میان ترکمن ها طرفداران زیادی دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 2 =