سامانه بارشی جدید در راه آذربایجان‌غربی

مهاباد- ایرنا- رییس اداره هواشناسی مهاباد گفت: سامانه بارشی جدید از اوایل وقت فردا، چهارشنبه هفته جاری وارد آذربایجان‌غربی می‌شود.

اردلان محمدپور روز سه‌شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: با ورود این سامانه شاهد بارش مجدد برف و باران در روزهای چهارشنبه و پنج‌شنبه هفته جاری در سطح منطقه خواهیم بود.

وی اضافه کرد: شدت بارش‌ها در این سامانه برای بعدازظهر روز چهارشنبه در سطح منطقه پیش‌بینی شده است که موجب کولاک برف و کاهش دید در محورهای مواصلاتی خواهد شد.

وی افزود: پیش از ورود این سامانه، جوی آرام و پایدار برای امروز در منطقه حاکم است و آسمان استان به صورت ابری تا تمام ابری خواهد بود.

رییس اداره هواشناسی مهاباد عنوان کرد: در شبانه روز گذشته پیرانشهر با ۵۲ میلی‌متر، سردشت با ۱۰ میلی‌متر، نقده با ۱۴ میلی‌متر و مهاباد با ۱۱ میلی‌متر به ترتیب بیشترین بارندگی را در استان به خود اختصاص دادند.

«محمدپور» اظهار داشت: در شبانه‌روز گذشته چالدران با ثبت دمای منفی هفت درجه سانتی‌گراد سردترین و نقده با حداکثر دمای هوای پنج درجه سانتی‌گراد گرم‌ترین نقطه استان بود.

وی بیان کرد: در این مدت دمای هوای ارومیه بین منفی ۲ و یک درجه سانتی‌گراد و هوای مهاباد نیز بین یک و ۲ درجه سانتی‌گراد بالای صفر در نوسان بود.

اداره‌کل هواشناسی آذربایجان‌غربی دارای ۱۸ ایستگاه هواشناسی اصلی و تکمیلی و بیش از ۱۲۰ ایستگاه باران‌سنجی و اقلیم‌شناسی است.

آذربایجان‌غربی از استان‌های شمال‌غربی کشور است که در منطقه‌ای کوهستانی واقع شده و میانگین بارندگی سالانه در این استان در حدود ۳۴۰ میلی‌متر است.

بارش‌های استان از آبان‌ماه شروع می‌شود و تا اوایل خرداد هر سال ادامه می‌یابد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha