واکنش به تهدیدهای جنبش نجبای عراق علیه آمریکا

بغداد – ایرنا – سخنان اخیر دبیرکل جنبش نجبای عراق مبنی بر آغاز شمارش معکوس برای انتقام از آمریکایی ها و پاسخ نظامی مقاومت به اشغالگران موجی از هراس در دل صهیونیست ها و نیروهای اشغالگر ایجاد کرده است.

«اکرم الکعبی» جمعه گذشته در چهارمین همایش بین المللی شهدای جبهه مقاومت و شهدای امنیت در تهران گفت که شمارش معکوس برای انتقام از آمریکایی‌ها آغاز شده و پاسخ نظامی مقاومت عراق به اشغالگران حتمی خواهد بود.

وی با تأکید بر آغاز شمارش معکوس تا رسیدن به ساعت صفر انتقام، اضافه کرد: امروز کاملا آماده حمله همه‌ جانبه هستیم و تمام تحرک های هوایی و زمینی دشمن از جمله در پایگاه‌های عین‌الاسد، ،K1، التاجی ،المطار، ساذر و دیگر پایگاه‌های دشمن را رصد می‌کنیم.

انتشار این سخنان الکعبی بازتاب های بسیاری در رسانه های منطقه ای داشته و همچنان در کانون توجه محافل رسانه ها قرار دارد.

 در همین حال روزنامه صهیونیستی «جروزالم‌ پست» در یکی از تازه ترین شماره های خود نوشت که تندتر شدن لحن تهدیدهای مسئولان ارشد جنبش نُجَباء در هفته اخیر نشان می‌دهد این جنبش برای هدف قرار دادن نیروهای آمریکایی تصمیم خود را گرفته‌اند.

این روزنامه در گزارشی به‌ قلم «سِث جی فرانتزمن» تهدید مقاومت اسلامی نُجَباء مبنی بر انتقام‌گیری قریب‌الوقوع از اشغالگران آمریکایی را مورد توجه قرار داده است.

در این گزارش که با تیتر «نُجَباء عراق از آغاز شمارش معکوس برای حمله به نیروهای آمریکایی خبر داد» منتشر شده، آمده است که جنبش نُجَباء با انتشار پیامی در حساب توئیتری سخنگوی خود، نظامیان آمریکایی حاضر در عین‌الاسد و سایر پایگاه‌ها را تهدید کرد که «ما از آنچه فکر می‌کنید به شما نزدیک‌تریم.»

به‌نوشته جروزالم پست، در این پیام از تصویری استفاده شده که نشان‌ دهنده رصد شبانه یک خودرو زره‌پوش متعلق به ارتش آمریکاست.
منبع صهیونیستی در ادامه یادآور شده است که پیش‌تر نیز «اکرم الکعبی» دبیرکل نُجَباء، در یک سخنرانی با در دست داشتن عکس‌هایی از پهپادهای متعلق به ارتش ایالات‌متحده، به نیروهای آمریکایی هشدار داده بود که شمارش معکوس برای پس گرفتن حق حاکمیت عراق آغاز شده است.
این روزنامه صهیونیستی سپس در معرفی نُجَباء اضافه می‌کند: این گروه با حضور نیروهای خارجی در عراق مخالف است و آنان را اشغالگر می‌داند. ضمنا بر این باور است که ایران، حزب‌الله لبنان، حوثی‌های یمن (انصارالله) و الحشد الشعبی عراق در کنار یکدیگر تشکیل‌دهنده «امپراتوری مقاومت» هستند که با آمریکا مقابله می‌کنند.
گزارش‌نویس جروزالم پست با تشبیه ادبیات مسوولان ارشد نُجَباء به مواضع فرماندهان ارشد سپاه پاسداران و سیدحسن نصرالله، می‌افزاید: تندتر شدن لحن تهدیدهای نُجَباء در هفته اخیر و تصریح به تلافی خون‌های ریخته شده در فرودگاه بغداد که به ترور [سپهبد شهید] قاسم سلیمانی اشاره دارد ـ نشان می‌دهد آن‌ها برای هدف قرار دادن نیروهای آمریکایی تصمیم خود را گرفته‌اند.
این روزنامه صهیونیستی ضمن تاکید بر همکاری نزدیک نُجَباء با جمهوری اسلامی ایران، یادآور شده است که آمریکا به‌دلیل همین نزدیکی و ایفای نقش مستقیم در عراق و سوریه، آن‌ها را در لیست تحریم قرار داده است.

«سِث جی فرانتزمن» در پایان گزارش خود پیش‌بینی کرده است که با مرور پیشینه نُجَباء و مواضع رهبرانش نتیجه می‌گیریم که در هرگونه اقدام بعدی ایران علیه آمریکا، این جنبش نیز سهیم خواهد بود.

دبیرکل جنبش نجبا در چهارمین کنگره بین‌المللی شهدای جبهه مقاومت و شهدای امنیت گفت بود که عراق به عنوان سرزمین درگیری با جنایت‌های استعمارگران اکنون در حال جنگ سرنوشت‌ساز با اشغالگران است.

الکعبی با ذکر موارد متعدد نقض حاکمیت و غارت منابع عراق از سوی بیگانگان، کمک‌های ایران و سپهبد شهید قاسم سلیمانی به کشورش را یادآور شد و اعلام کرد: کمترین اقدام برای اثبات وفاداری و انتقام به ‌خاطر این جنایت بزدلانه، پاکسازی کامل منطقه از وجود امریکایی‌ها است.

دبیرکل نُجَباء اظهار کرد: ما در محور مقاومت دارای عقیده‌ای محکم هستیم، از تهدید و ارعاب نمی‌هراسیم، تصمیم خود را برای تحقق "معادله رعب" گرفته‌ایم و آنان را از کشورمان بیرون خواهیم راند.

وی سپس از آمادگی مقاومت اسلامی برای خلق حماسه بزرگ و گرفتن انتقام خون فرماندهان شهید مقاومت خبر داد و تاکید  کرد: ما غسل شهادت کرده‌ایم و تمام مراکز علنی خود را در عراق بسته‌ایم و آماده جنگ شده‌ایم .

الکعبی افزود: ما با تکیه بر حق پاسخگویی، آشکارا انتقام خواهیم گرفت و مسؤولیت کامل آن را شجاعانه و به‌ طور رسمی بر عهده می‌گیریم.

بامداد جمعه ۱۳ دی‌ ۱۳۹۸ سردار قاسم سلیمانی و ابومهدی المهندس و 8 نفر از همرزمان ایشان در حمله پهپادی تروریست های آمریکایی‌ به دستور مستقیم ترامپ در فرودگاه بغداد به شهادت رسیدند.

نیروهای مقاومت اسلامی عراق اعلام کرده اند پاسخ این حمله را در وقت و زمان مناسب خواهند داد. 

پارلمان عراق دو روز پس از شهادت سردار سپهپد سلیمانی و المهندس در نشستی فوق العاده به طرح خروج نیروهای بیگانه از خاک این کشور رای داد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 15 =