۲۹ بهمن ۱۳۹۸،‏ ۱۰:۴۳
کد خبرنگار: 1260
کد خبر: 83678978
۰ نفر

برچسب‌ها

مسابقات کشتی فرنگی قهرمانی آسیا در هند آغاز شد

دهلی نو-ایرنا- رقابت های کشتی فرنگی قهرمانی آسیا روز سه شنبه با حضور کشتی گیرانی از ایران در استادیوم ایندرا گاندی واقع در دهلی نو پایتخت هند آغاز شد.

به گزارش ایرنا، این رقابت‌ها که از ساعت 11 و 30 دقیقه به وقت محلی  و با برگزاری مسابقات وزن های  ۵۵، ۶۳، ۷۷، ۸۷ و ۱۳۰ کیلوگرم آغاز می‌شود و طبق برنامه نفرات برتر رقابت‌های پنج وزن نخست امشب مشخص می‌شوند و مسابقات وزن های  ۶۰، ۶۷، ۷۲، ۸۲ و ۹۷ کیلوگرم نیز روز چهارشنبه برگزار خواهد شد.

در وزن ۵۵ کیلوگرم که ۹ نفر حضور دارند "پویا ناصرپور" پس از استراحت در دور نخست در دور دوم به مصاف دونگ هیوک وون از کره جنوبی می‌رود و در صورت پیروزی بر این حریف در مرحله نیمه نهایی با برنده کشتی گیران هند و عربستان روبرو خواهد شد.

در وزن ۶۰ کیلوگرم "مهدی محسن نژاد" پس از استراحت در دور اول در دور دوم با کرار البدهان از عراق مصاف می‌دهد وی در صورت گذر از این کشتی گیر در دور بعد و در مرحله نیمه نهایی به مصاف برنده دیدار میان کشتی گیران کشورهای قزاقستان، قرقیزستان، تایلند و مغولستان می‌رود. در این وزن ۱۰ کشتی گیر حضور دارند.

در وزن ۶۳ کیلوگرم که ۱۰ کشتی گیر شرکت کرده اند "میثم دلخانی" پس از استراحت در دور اول، در دور دوم با یوشیکی یامادا از ژاپن کشتی می‌گیرد و در صورت پیروزی در این دیدار در دور بعد و در مرحله نیمه نهایی با پیروز دیدار میان کشتی گیران قرقیزستان، هند، ازبکستان و قزاقستان کشتی می‌گیرد.

در وزن ۶۷ کیلوگرم "حسین اسدی" در دور نخست به مصاف قمراف از تاجیکستان می‌رود و در صورت گذر از این حریف در دور دوم با برنده آسیکیف از قرقیزستان و ساتایف از قزاقستان کشتی می‌گیرد. در این وزن ۱۱ نفر حضور دارند.

در وزن ۷۲ کیلوگرم که ۹ نفر شرکت کرده اند "امین کاویانی نژاد" پس از استراحت در دور اول در دور دوم با یان چن از چین تایپه مبارزه می‌کند و در صورت غلبه بر این حریف در دور دوم و مرحله نیمه نهایی به مصاف برنده دیدار میان جی هون کیم از کره جنوبی و روسلان تساریف از قرقیزستان می‌رود.

در وزن ۷۷ کیلوگرم "پژمان پشتام" در دور نخست با بهزاد عمراف از ازبکستان پیکار می‌کند و در صورت پیروزی در این دیدار در دور بعد به مصاف برنده کشتی میان مصلح الدین اوروکوف از تاجیکستان و بدر از قطر می‌رود. در این وزن ۱۳ نفر حضور دارند.

در وزن ۸۲ کیلوگرم که ۷ کشتی گیر حضور دارند مسابقات به صورت دوره‌ای و در دو گروه برگزار می‌شود و "مهدی ابراهیمی" در گروه "آ" با سینگ هارپرت از هند، ساتوکی موکایی از ژاپن و یوگنی پولیوادوف از قزاقستان مصاف خواهد داد.

در وزن ۸۷ کیلوگرم "بهروز هدایت" در دور اول استراحت می‌کند و در دور دوم به مصاف رستم آساکولوف از ازبکستان می‌رود در این وزن ۹ کشتی گیر شرکت کرده اند.

در وزن ۹۷ کیلوگرم که ۱۰ نفر حضور دارند "محمدهادی ساروی" پس از استراحت در دور نخست در دور دوم به مصاف هاردیپ از هند می‌رود.

در وزن ۱۳۰ کیلوگرم "امین میرزازاده" در دور اول با شادوکایف از قزاقستان کشتی می‌گیرد و در صورت پیروزی بر این حریف در دور بعد و در مرحله نیمه نهایی به مصاف برنده کشتی گیران ژاپن و عراق می‌رود. در این وزن ۸ نفر شرکت کرده اند.

کشتی گیران چینی از حضور در مسابقات آسیای کشتی فرنگی جا ماندند

نشریه "تایمز او ایندیا" روز سه شنبه  نوشت: به دلیل شیوع ویروس کرونا در چین، دولت هند روادید کشتی گیران چین را لغو کرده است و به این ترتیب  کشتی گیران چین نتوانستند در این رقابت ها حضور داشته باشند.

وینود تومار رییس فدراسیون کشتی هند گفت: دولت هند با صدور روادید برای تیم ۴۰ نفر کشتی چین مخالفت کرده است، بنابراین آنها در این رقابت ها شرکت نخواهند کرد. حفظ سلامت ورزشکاران و کشتی گیران در اولویت قرار دارد و جهان نگران شیوع ویروس کرونا می باشد.

هند به ورزشکاران پاکستانی اجازه حضور در مسابقات کشتی قهرمانی آسیا را داد.

 تومار در خصوص حضور ورزشکاران پاکستانی در این رقابت ها گفت: تمام اعضای تیم ملی کشتی پاکستان برای حضور در این رقابت ها روادید دریافت کرده اند.

این اولین تیم ورزشی پاکستان است که در سه سال گذشته توانسته است برای حضور در مسابقات بین المللی از دولت هند روادید دریافت کند.

پیش از این مخالفت با صدور روادید برای ورزشکاران پاکستانی برای هند عواقب شدیدی را به دنبال داشت به گونه ای که فدراسیون جهانی کشتی این کشور را به محرومیت از حضور در مسابقات و همچنین میزبانی تهدید کرد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 7 =