احیای مجدد۳۰۰هکتار از باغات موز آسیب دیده از سیل در زرآباد

زاهدان- ایرنا- مدیر جهاد کشاورزی کنارک سیستان و بلوچستان گفت: تا کنون ۳۰۰هکتار از باغات موز زرآباد که بر اثر سیلاب آسیب دیده بود با همکاری بنیاد برکت، سازمان جهاد کشاورزی و مشارکت کشاورزان کار رسوب برداری این باغات انجام شده است.

محمد سعید اولیایی روز سه شنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: در سیل اخیر به سه هزار و ۵۰۰ هکتار از باغات موز شهرستان کنارک در منطقه زرآباد آسیب جدی وارد شد که تاکنون ۳۰۰ هکتار آن احیای مجدد شده است.

وی افزود: هزار هکتار از باغات موز کنارک در اثر هجوم سیلاب و رسوبات به کلی نابود شده که باید کف تراشی و دوباره با آماده سازی زمین وکاشت نهال احیا شود.

مدیر جهاد کشاورزی کنارک بیان کرد: تامین نهال موردنیاز احیای باغات بخشی از محل پاجوش موز موجود در منطقه و بخشی نیز از طریق نهال کشت بافتی مراکز تولید نهال تامین خواهد شد و انتظار داریم برای تسریع در امر احیای موزستان‌های منطقه زرآباد اعتبارات و امکانات بیشتری در اختیار مجریان بازسازی قرار گیرد.
وی گفت: همچنین با فروکش کردن سیل، ۷۰کیلومتر جاده دسترسی به مزارع و باغات نیز در حال بازسازی است.
اولیایی خاطر نشان کرد: تا قبل از سیل اخیر از چهار هزار و ۶۰۹ هکتار باغات شهرستان،چهار هزار هکتار به موزستان اختصاص داشت و سالیانه ۱۲۲ هزار و ۵۰۰ تن موز از آن برداشت می‌شد.

زرآباد از توابع شهرستان کنارک با هفت هزار نفر جمعیت در جنوبی ترین نقطه استان سیستان و بلوچستان واقع شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 12 =