هروی: ناراحتم از بین پورشیب و گنج‌زاده تنها یکی المپیکی می‌شود

تهران- ایرنا- سرمربی تیم ملی کاراته ایران با بیان اینکه «ذبیح الله پورشیب» و «سجاد گنج‌زاده» رقابت فوق العاده نزدیکی برای رسیدن به توکیو دارند، گفت: بسیار ناراحتم که از بین این قهرمانان، تنها یک نفر مسافر المپیک ۲۰۲۰ خواهد شد.

«شهرام هروی» در گفت‌وگو با ایرنا در خصوص عملکرد شاگردانش در لیگ برتر کاراته وان دبی، اظهار داشت: سومین مسابقاتی بود که در سال ۲۰۲۰ حضور یافتیم و ملی پوشان ایران امتیازات خوبی را در این رویداد جمع آوری کردند.

وی با تاکید براینکه رسیدن به المپیک یک ماراتن سخت در کاراته است، توضیح داد: از تیر ماه سال ۹۷ تاکنون در ۲۱ رقابت شرکت کردیم تا امتیازات را جمع آوری کردیم و این مسیر هنوز ادامه دارد. کسب سهمیه المپیک در کاراته بسیار دشوار است و گمان نمی‌کنم هیچ رشته‌ای اینگونه باشد.

هروی گفت: بهمن عسگری پیش از این در ۷۵ کیلوگرم سهمیه خود را تا حدود زیادی قطعی کرده بود و با نتایج به دست آمده در دبی، سهمیه‌اش قطعی شد. او سزاوار این موفقیت بود و روند خوبی را طی می‌کند.

سرمربی تیم ایران ادامه داد: در وزن به اضافه ۷۵ کیلوگرم المپیکی هم پورشیب و گنج زاده رقابت بسیار نزدیکی دارند. پورشیب طلای نابی در دبی کسب کرد و در فینال که مبارزه بسیار تماشایی بود، حریفش را شکست داد. متاسفام که این سیستم، تنها یک نفر از بین این قهرمانان به المپیک می‌رسد.

وی تاکید کرد: هر دو نفر شایسته حضور در المپیک هستند و در کنار رقابت، همدل و دوست هستند و کمک زیادی به ما در اردوها دارند.

هروی در پاسخ به این سوال که در رقابت باقی مانده در مراکش و اتریش کدام نفرات اعزام می‌شوند، توضیح داد: بهمن عسگری، علی اصغر آسیابری، پورشیب و گنج زاده نفراتی هستند که به اتریش اعزام می‌شوند. از بین برای مراکش نیز آسیابری اعزام نمی‌شود و در خصوص عسگری هم تصمیم گیری می کنیم.

وی در مورد عملکرد امیر مهدی زاده، گفت: او در دبی مبارزات بسیار خوبی انجام داد و نفرات مطرح مصر و شیلی را برد و متاسفانه مقابل نماینده گرجستان آسیب دید.

سرمربی تیم ایران گفت: پس از دو رویداد مراکش و اتریش، یک رقابت نهایی در فرانسه برگزار می‌شود که امیدوارم آنجا بتوانیم سهمیه وزن ۶۷ کیلوگرم را هم کسب کنیم. در خصوص نماینده اعزامی ایران در وزن ۶۷ کیلوگرم به فرانسه، بهترین تصمیم را اتخاذ خواهم کرد.

هروی در پایان از حمایت‌های مهدی علی‌نژاد سرپرست معاونت ورزش قهرمانی وزارت ورزش به دلیل حمایت از کاراته تشکر کرد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 0 =