جشن تکلیف سیاسی رأی اولی‌ها برگزار می‌شود

تهران - ایرنا - مدیرکل فرهنگی هنری، اردوها و فضاهای پرورشی وزارت آموزش و پرورش، از برگزاری جشن تکلیف سیاسی رأی اولی‌ها همزمان با یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی خبر داد.

به گزارش روز سه شنبه روابط عمومی و امور بین الملل معاونت پرورشی و فرهنگی، علی رمضانی گفت: یک میلیون و ۹۱ هزار و ۹۴۵ نفر از دانش آموزان شاغل به تحصیل شرایط حضور و مشارکت در انتخابات مجلس شورای اسلامی را دارند که ۵۰۰ هزار و ۵۰ نفر دانش آموز دختر و ۵۹۱ هزار و ۸۹۵ نفر دانش آموزان پسر هستند.

وی ادامه داد: برای آمادگی و زمینه سازی حضور گسترده دانش آموزان و فرهنگیان در انتخابات مجلس شورای اسلامی امسال در تمام مدارس انتخابات شوراهای دانش آموزی برگزار شد و نزدیک به ۱۰ میلیون نفر از دانش آموزان با حضور خود در پای صندوق‌های رای حدود ۷۰۰ هزار نفر از همکلاسی‌ها و دانش آموزان واحد آموزشی خود را به عضویت شوراهای دانش آموزی انتخاب کردند و جشنواره دموکراسی در حدود ۱۰۰ هزار واحد آموزشی به راه انداختند و با نحوه تبلیغات، صندوق و تعرفه رأی و رقابت سالم و مسئولیت پذیری انس گرفتند.

مدیر کل فرهنگی هنری، اردوها و فضاهای پرورشی افزود: در سال جاری انتخابات شوراهای دانش آموزی در مراکز استان‌ها به صورت الکترونیکی برگزار شد و اقدامات فرهنگی و تربیتی مناسبی در شوراهای دانش آموزی و تشکل‌های دانش آموزی برای گفتمان سازی و جریان سازی حضور پررنگ و اثربخش رأی اولی‌ها و همچنین فرهنگیان و خانواده‌های آن‌ها به عمل آمده است.

وی از برگزاری جشن تکلیف سیاسی رأی اولی‌ها در استان‌ها خبر داد و گفت: با ارتقای تربیت اجتماعی و سیاسی دانش آموزان و آینده سازان در آینده شاهد بصیرت اجتماعی و سیاسی و حضور آگاهانه و هدفمند آنان در جامعه خواهیم بود.

رمضانی خاطر نشان کرد: بهره گیری از رهنمودهای مقام معظم رهبری در تنظیم پیام‌های کوتاه برای دانش آموزان و فرهنگیان، برگزاری نشست‌ها و گفتمان‌های دانش آموزی و پاسخگویی به چیستی و چرایی انتخابات و همچنین تقویت تشکل‌ها و شوراهای دانش آموزی، انجمن اولیا و مربیان و بهره گیری از این ظرفیت عظیم فرهنگی و انسانی و همچنین اختصاص درس انشای کلاس با موضوع انتخابات و ساخت و تولید سرودهای حماسی و نشاط آفرین از دیگر اقداماتی است که در آموزش و پرورش برای گسترش و حضور حداکثری رأی اولی‌ها و جامعه بزرگ فرهنگیان انجام گرفته است.

رمضانی  به ظرفیت تربیتی بی نظیر شوراهای دانش آموزی در کشور به عنوان بزرگترین شبکه فرهنگی و اجتماعی در آموزش و پرورش اشاره کرد و گفت: اعضای شوراهای دانش آموزی به عنوان کنشگران اجتماعی و قشری پویا، بالنده، مطالبه گر و آگاه هستند که در آینده با قبول مسئولیت‌های بزرگ در خانواده، جامعه و کشور بخشی از مدیران و مسئولان جامعه خواهند بود.

یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی روز جمعه دوم اسفند ماه برگزار خواهد شد و بر اساس اعلام وزارت کشور در این انتخابات تعداد واجدین شرایط رای دادن در مجموع ۵۷ میلیون و ۹۱۸ هزار و ۱۵۹ نفر و به تفکیک تعداد ۲۹ میلیون و ۳۹ هزار و ۱۵۳ نفر مرد و ۲۸ میلیون و ۸۷۹ هزار و ۶ نفر زن است. همچنین تعداد رای اولی ها در کل کشور۲ میلیون و ۹۳۱ هزار و ۷۷۶ نفر است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =