پرونده قتل پس از ۵ سال در شهرستان خانمیرزا به صلح و سازش ختم شد

شهرکرد- ایرنا- رییس شوراهای حل اختلاف دادگستری چهارمحال وبختیاری گفت: با تلاش اعضا و دبیران شوراهای حل اختلاف شهرستان خانمیرزا یک فقره پرونده قتل که منجر به صدور رای قصاص برای متهم شده بود،پس از ۵ سال با صلح و سازش و گذشت اولیاء دم مختومه شد.

شاپور شمس روز سه‌شنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: این پرونده قتل در بهمن امسال به همت اعضاء شوراهای حل اختلاف منطقه خانمیرزا و با تلاش معتمدان و ریش‌سفیدان محلی به صلح و سازش منجر شد.

وی اظهار داشت: این پرونده قتل به واسطه درگیری میان ۲ نفر از اهالی شهرستان خانمیرزا تشکیل شده بود، که پس از ۵ سال با گذشت اولیاء دم و بخشش قاتل مختومه شد.

وی افزود: از ابتدای سالجاری ۵ پرونده منجر به قصاص با بزرگواری اولیای دم و پادرمیانی اعضاء شورای حل اختلاف استان و ریش‌سفیدان به منجر به صلح و سازش شده است.

به گفته وی، در ۱۰ سال گذشته ۶۷ فقره پرونده قتل عمد که بعد از رسیدگی در شعبات کیفری استان منجر به صدور حکم قصاص شده بود، با ورود شورای حل اختلاف، ریش سفیدان و معتمدان و گذشت اولیاء دم به صلح و سازش منتهی شده است.

شمس اظهار داشت:هم‌اکنون ۱۳۰ شعبه شورای حل اختلاف شهری و روستایی با فعالیت ۶۵۰ نفر دبیر و عضو در استان چهارمحال وبختیاری فعال است.

به گزارش ایرنا، شهرستان خانمیرزا با جمعیتی بیش از ۵۳ هزار و ۷۲۵ نفر جمعیت براساس سرشماری سال ۹۵ به عنوان دهمین شهرستان استان چهارمحال وبختیاری تاسیس شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =