تثبیت اشتغال، وعده نامزدهای انتخاباتی در خمین

خمین - ایرنا - کمتر از ۴۸ ساعت دیگر به پایان تبلیغات نامزدهای یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی باقی مانده و بازار وعده های این نامزدها در شهرستان خمین، داغ تر می‌شود.

براساس اصل ۶۲ قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران، مجلس شورای اسلامی از نمایندگان ملت که به‌طور مستقیم انتخاب می‌شوند، تشکیل می شود و این نهاد قانونگذاری می تواند در عموم  مسائل در حدود مقرر در قانون اساسی  قانون وضع کند و تمام قوانین مجلس نیز زمانی می تواند قابلیت اجرایی داشته باشد که به تایید شورای نگهبان برسد.
قانون اساسی تعیین رییس مجلس شورای اسلامی ،شرح و تفسیر قوانین عادی، تحقیق و تفحص در تمام امور کشور، بررسی لوایح قانونی پس از تصویب هیات وزیران و ارایه طرح‌های قانونی را مهم ترین وظیفه نمایندگان اعلام کرد با این قید که طرح های قانونی و پیشنهادها و اصلاحاتی که نمایندگان در خصوص لوایح قانونی عنوان می‌کنند در صورتی می تواند تصویب شود که منابع درآمدی آن مشخص باشد. 
شهرستان خمین در جنوب استان مرکزی واقع شده است و بیکاری یکی از مهمترین معضلات این شهرستان است.
اگرچه  در طول سالیان اخیر اقداماتی از سوی مدیران کشوری، استانی و شهرستانی برای کاهش آمار بیکاری در خمین انجام شده اما هنوز نرخ بالای بیکاری جوانان به ویژه جوانان تحصیل کرده به عنوان مشکل این شهرستان مطرح است.
قرار گرفتن خمین درمناطق محروم، حذف مالیات برای سرمایه گذاران و کاهش قیمت زمین در شهرک صنعتی خمین نیز هنوز آنچنان که باید و شاید نتوانست بحران بیکاری این شهرستان را به طور کامل حل کند.
این روزها و در بازار داغ تبلیغات نامزدهای انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی حل معضل بیکاری و اشتغالزایی در خمین به عنوان یکی از وعده های انتخاباتی برای کسب رای و اقتناع افکار عمومی از طرف نامزدها بیان می شود.
تثبیت اشتغال پایدار، پیشرفت، اشتغال جوانان و اشتغال بانوان در بنرها و پوسترهای تبلیغاتی نامزدهای انتخاباتی خمین دیده می شود.
پخش فیلم های تبلیغاتی از تلویزیون شهری، انتشار کلیپ های گوناگون با موضوعاتی چون اشتغال پایدار، میدان دادن به جوانان، حمایت از اقشار آسیب پذیر در فضای مجازی خمین بازنشر می‌شود.

در فضای مجازی نیز یادداشت‌ها و فیلم‌هایی برای حل مشکل بیکاری خمین توسط هواداران نامزدهای انتخاباتی منتشر شده و بسیاری از اعضای کانال‌ها و اظهارنظرهای کاربران در شبکه های اجتماعی این راهکارها را غیر عملیاتی می‌دانند.
یکی از جوانان خمین دارای لیسانس حقوق گفت:  تمام نامزدهای انتخابات در تمام دوره ها گفتند که وضعیت اشتغال این شهرستان را سامان می بخشند.
امید خسروی افزود: اولویت نخست نماینده مجلس در این شهر باید رفع مشکلات معیشتی و ایجاد اشتغال پایدار باشد.
وی ادامه داد: بسیاری از جوانان برای پیدا کردن کار مناسب بیشتر راهکارهای ممکن را امتحان کرده اند اما هنوز بیکاری مشکل اول خمین است.
فرماندار خمین بر رعایت اخلاق مداری از سوی نامزدها و هواداران آنها در تبلیغات تاکید کرد و گفت: براساس قانون نمایندگان وظیفه اجرایی بر عهده ندارند.
« احمد طهرانی » افزود: مردم مراقب تبلیغات نامزدها باشند و هواداران کاندیداهای یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی از تخریب  پرهیز کنند.
وی ادامه داد: ۱۰۵شعبه اخذ رای شامل ۸۷ شعبه در بخش مرکزی و ۱۸ شعبه در بخش کمره در خمین تدارک دیده شده و ۲ هزار نفر کار برگزاری انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی را در این شهرستان بر عهده دارند.
فرماندار خمین اظهار داشت: این شهرستان آماده برگزاری انتخابات سالم، قانونی و با امنیت کامل است و تاکنون ۱۲ نامزد شامل ۱۰ مرد و ۲ زن در رقابت انتخابات یازدهمین دوره مجلس شوای اسلامی در این شهرستان حضور دارند.
  حوزه  انتخابیه خمین یکی از ۶ حوزه انتخابیه استان مرکزی است که یک کرسی نمایندگی در مجلس شورای اسلامی را شامل می‌شود.
 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 1 =