مشارکت زنان در عرصه سیاسی با حضور در انتخابات تحقق می‌یابد

ایلام - ایرنا - معاون سیاسی امنیتی استاندار ایلام خواستار افزایش مشارکت زنان در عرصه سیاسی شد و گفت: حضور گسترده زنان در پای صندوق‌های رای به عنوان نیمی از جمعیت جامعه موجب تحقق افزایش مشارکت آنان می‌شود.

محمد نوذری روز سه‌شنبه در آیین گرامیداشت روز زن و مقام مادر اظهار داشت: با توجه به قرار داشتن در آستانه انتخابات نیاز است مردم استان ایلام به ویژه زنان برای تاثیرگذاری در سرنوشت آینده خود افراد شایسته را با حضور در پای صندوق‌های رای انتخاب کنند.

وی افزود: انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی عرصه مهم کارزار سیاسی برای انتخاب نمایندگان مردم در مجلس است و با توجه به نقش قانونگذاری مجلس باید سعی شود افراد شایسته، کارآمد و اصلح انتخاب شوند.

معاون استاندار ایلام تاکید کرد: تدوین سند توسعه بانوان در استان یک کار بزرگی بود که به تقویت بنیان خانواده کمک خواهد کرد و نقش زنان در سیاست، اقتصاد، زنان و مسائل اجتماعی، زنان و فناوری و به طور کلی زنان و توسعه را پر رنگ‌تر خواهد کرد.

نوذری یادآور شد: بر اساس این سند ۲ برنامه کوتاه مدت ۲ ساله و برنامه بلند مدت پنج ساله در نظر گرفته شده است تا بتوان جایگاه زنان برای رسیدن به توسعه در استان را ارتقا داد.

وی اضافه کرد: از چشم‌اندازهای آتی ما در بحث ارتقای زنان توجه به نقش و اثرگذاری آنان است و سعی شده است برای حضور بیشتر آنان زمینه هموار شود.

معاون سیاسی استاندار ایلام اظهار داشت: سعی می‌شود یک اتاق فکر با رویکرد مسائل اجتماعی در بحث‌های مختلف خودکشی، خودکشی در بانوان، آسیب‌های اجتماعی، اعتیاد، افسردگی و طلاق تشکیل شود که نیاز است با همکاری و هم‌فکری برای پیشگیری و کاهش آسیب‌ها در این اتاق فکر تبادل نظر صورت گیرد.

وی در ادامه بر ضرورت حضور پرشور همه آحاد مختلف مردم در انتخابات تاکید کرد و گفت: مردم باید در سرنوشت آینده خود و کشور دخیل باشند و با حضور در پای صندوق‌های رای تجدید بیعت مجدد با آرمان‌های امام راحل و نظام داشته باشند.

انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی روز جمعه دوم اسفندماه در ایلام همزمان با سراسر کشور برگزار می‌شود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =