هفته سوم لیگ وزنه‌برداری؛ حواشی و اتفاقات

تهران- ایرنا- هفته سوم لیگ وزنه‌برداری ایران روز گذشته در ۲ بخش جوانان و بزرگسالان به پایان رسید و تیم بازار بزرگ همچنان در صدر جدول رده‌بندی لیگ قرار دارد.

در این هفته از مسابقات که در سالن وزنه‌برداری مجموعه ورزشی آزادی (ایرانیان) برگزار شد تیم بازار بزرگ همچنان صدر نشین باقی ماند. البته صدرنشینی این تیم به لطف ستاره‌های ملی‌پوشی است که این تیم در اختیار دارد. حضور نفراتی مانند کیانوش رستمی به عنوان وزنه‌بردار و بهداد سلیمی به عنوان مربی شانس این تیم را در برابر دیگر تیم‌های حاضر افزایش داده است.

در این هفته از مسابقات همچنین فینال لیگ وزنه‌برداری جوانان برگزار شد که شرکت ملی حفاری اهواز توانست با کسب ۲۳۱۵ امتیار در جایگاه نخست قرار گیرد و نیروی هوایی عقاب با ۲۱۸۴ امتیار دوم شد. نیروی زمینی ارتش در جایگاه سوم قرار گرفت و مناطق نفت خیر جنوب نیز چهارم شد. مس رفسنجان با ۱۲۶۹ امتیاز در جایگاه پنجم قرار دارد.

اما سوای تمام نتایجی که در این رقابت‌ها به دست آمد حضور «جابر بهروزی» در دسته ۶۷ کیلوگرم نیز برای هواداران هیجان‌انگیز بود این وزنه‌بردار که با تیم دانشگاه آزاد گام به مسابقات گذاشته است در یک ضرب با مهار ۱۳۸ کیلوگرم و ۱۵۳ کیلوگرم در دوضرب و مجموع ۲۹۱ کیلوگرم بازگشت خود را به تخته اعلام کرد. البته بهروزی تا رکورد شخصیش که ۱۴۷ در یک‌ضرب و ۱۸۳ در دوضرب است فاصله دارد. او رکورد مجموع ۳۳۰ کیلوگرم را در کارنامه دارد و به عنوان قهرمانی آسیا نیز رسیده است.

برترین وزنه‌بردار این هفته از رقابت‌ها علی داودی بود که با مهار ۲۰۱ کیلوگرم در یک‌ضرب و ۲۴۰ در دوضرب بود. داودی با تیم شرکت حفاری در لیگ حضور دارد. عنوان دوم و سوم برترین وزنه‌بردار هفته سوم بزرگسالان هم به کیاقدمی از دانشگاه آزاد اسلامی واحد علوم و تحقیقات و محمد زارعی از بازار بزرگ ایران با ۴۲۶ و ۴۲۳ امتیاز رسید.

داودی همچنین با مجموع ۴۴۱ کیلوگرم برترین وزنه بردار جوان هفته سوم رقابت های لیگ برتر این رشته شد. پس از داودی میرمصطفی جوادی از عقاب با ۴۱۲ امتیاز و روح‌الله بیرانوند از ملی حفاری با ۴۰۸ امتیاز در رده دوم و سوم لیگ برتر جوانان قرار گرفتند. رکوردهای جام فجر برای داودی در این مسابقات محاسبه شد.

فینال لیگ برتر وزنه‌برداری جوانان با قهرمانی شرکت ملی حفاری اهواز به پایان رسید و در هفته سوم لیگ برتر بزرگسالان، بازار بزرگ ایران صدرنشین باقی ماند.

پس از پایان هفته سوم لیگ برتر باشگاههای کشور با صلاحدید و نظر محمدحسین برخواه سرمربی تیم ملی بزرگسالان  ۹ وزنه‌بردار به اردوی تیم ملی دعوت شدند.  مسعود چترایی، رسول معتمدی، محمدزارعی، رضا بیرانوند، صالح چراغی، سیدایوب موسوی، رضا دهدار، کیاقدمی و پیمان جان نفرات دعوت شده با اردو هستند. این گروه از اردونشینان از امروز (سه‌شنبه ۲۹ بهمن‌ماه) تمرینات خود را آغاز می‌کنند و تا ۶ اسفندماه در اردو خواهند بود.

در این هفته کیانوش رستمی بازهم در لیگ خبرساز شد. وی در که در دسته ۹۶ کیلوگرم برای بازار بزرگ وزنه می زند با رکورد مجموع ۳۲۵ کیلوگرم تعجب همه را برانگیخت اما «بهداد سلیمی» مربی این تیم اعلام کرد: همسترینگ رستمی زیر وزنه سنگینی کشیدگی پیدا کرد اما برای اینکه بتواند ریکاوری کند و به دنبال درمان باشد تا برای مسابقات گزینشی المپیک آماده شود، ریسک نکردیم و فقط خواستیم وزنه های سبکی بزند که امتیازش محاسبه شود.

رده بندی هفته سوم لیگ برتر بزرگسالان:
۱- بازار بزرگ ایران: ۲۲۷۱ امتیاز
۲- دانشگاه آزاد اسلامی واحد علوم تحقیقات: ۲۲۱۵ امتیاز
۳- شرکت ملی حفاری اهواز: ۲۲۰۳ امتیاز
۴- نیروی هوایی عقاب: ۲۰۳۹ امتیاز
۵- مناطق‌نفت‌خیزجنوب خوزستان: ۱۸۴۸ امتیاز
۶- نیروی زمینی ارتش: ۱۸۳۶ امتیاز

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 8 =